Alpejski PŚ w Zagrzebiu: Clement Noel wygrał slalom

18:35, 05.01.2020 Kacper Wojciechowski Aktualizacja: 19:13, 05.01.2020

W chorwackim Zagrzebiu rozegrano trzeci w tym sezonie slalom mężczyzn. Najlepszy okazał się Francuz Clement Noel. Za nim uplasował się Ramon Zenhaeusern i Alex Vinatzer. Dla młodego Włocha to pierwsze podium Pucharu Świata w karierze.

Pierwszy przejazd wygrał Roman Zenhaeusern. Szwajcar wygrał z czasem 57.49 i wyprzedził Michaela Matta o 0.07 sekundy oraz niespodziewanie Linusa Strassera o 0.18 sekundy. W czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze Clement Noel, Manfred Moelgg, Andre Myhrer, Manuel Feller, Alex Vinatzer, Simon Maurberger i Zan Kranjec. Top 10 zmieściło się w jednej sekundzie, różnice były minimalne. Słabo wypadli najlepsi w tym sezonie w slalomie Alexis Pinturault, Daniel Yule oraz Henrik Kristoffersen. Francuz był czternasty, Szwajcar siedemnasty, a Norweg nie zmieścił się w dwudziestce. Do mety nie dojechało aż 18 zawodników, a by móc wystąpić w drugiej próbie, trzeba było stracić do lidera mniej niż 1,96 sekundy.

Po drugim przejeździe najlepszy okazał się Francuz Clement Noel. Mimo, iż uzyskał siódmy czas w wieczornym slalomie, to sumarycznie okazał się nieznacznie lepszy od Romana Zenhaeuserna. Szwajcar stracił do niego tylko 0.07 sekundy. Na trzecim miejscu niespodziewanie znalazł się 20-letni Alex Vinatzer. To jego najlepszy występ w karierze. Kolejne miejsca zajęli Andre Myhrer, Armand Marchant, Lucas Braathen, Linus Strasser, Manfred Moelgg, Alexis Pinturault i Simon Maurberger. Ponownie słabo spisali się Henrik Kristoffersen, który zajął 19. miejsce, oraz Damien Yule, spadł on na 27. miejsce. Drugi po pierwszym slalomie Michael Matt nie ukończył rywalizacji, zahaczył nartą o jedną z tyczek.

Najlepszy wynik w drugim przejeździe miał Belg Armand Marchant. 20-letni Belg awansował aż o 15 pozycji, z 20. na 5. O 11 pozycji awansowali Marco Schwarz (z 22. na 11.) oraz Sebastian Foss-Solevaag (z 25. na 14.). Najwięcej stracił Damien Yule, zaliczył spadek z 17. na 27. lokatę.

Wyniki zawodów

Na prowadzenie w klasyfikacji slalomu wysunął się dzisiejszy zwycięzca Clement Noel. Drugi jest Andre Myhrer, a trzeci Henrik Kristoffersen. W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Aleksander Aamodt Kilde.

Kolejne zawody już w środę. Na trasie we włoskiej Madonna di Campiglio pojawią się ponownie slalomiści.