Alpejski PŚ w Yuzawa Naeba: Neureuther z pierwszym triumfem w sezonie

Photo credit: Plamen Velev via Foter.com / CC BY-NC-ND
Photo credit: Plamen Velev via Foter.com / CC BY-NC-ND

Dzisiejszy slalom w japońskim Yuzawa Naeba miał dość nietypowe jak na ten sezon zakończenie. Można było bowiem przyzwyczaić się do zwycięstw Henrika Kristoffersena i Marcela Hirschera na podium. Tym razem to inni zawodnicy byli głównymi bohaterami, a największym z nich Felix Neureuther.

Pierwszy przejazd podobnie jak we wczorajszym gigancie ułożył się po myśli Fritza Dopfera. Niemiec prowadził jednak z minimalną przewagą 0.02 s nad drugim Szwedem Mattiasem Harginem. Trzeci był drugi z reprezentantów Szwecji Andre Myhrer ze stratą 0.22 s do Dopfera. Czwarte miejsce zajmował Włoch Stefano Gross (+0.45 s), a piąte Felix Neureuther (+0.56 s). Dopiero na ósmej pozycji plasował się lider klasyfikacji slalomowej Henrik Kristoffersen, który tylko raz w tym sezonie zajął w slalomie inne miejsce niż pierwsze – był wtedy drugi. Pechowo i przedwcześnie zakończył pierwszy przejazd Marcel Hirscher. Austriak, prowadzący w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wypadł z trasy. Kolejny z faworytów: Aleksander Choroszyłow był na półmetku na 15. miejscu (+1.36 s).

Wyniki po 1. przejeździe

Z drugiego przejazdu warta odnotowania jest dobra postawa Austriaków: Marco Schwarza, Mario Marca Digrubera i Michaela Matta, którzy przebili się do pierwszej dziesiątki z dalszych pozycji. Szwarz awansował z 12. na 3. miejsce, Digruber z 11. na 4., a Matt z najlepszym czasem drugiego przejazdu przesunął się z 22. na 6. miejsce. Schwarz po raz kolejny pokazał, że drzemie w nim wielki talent – to jego drugie podium w tym sezonie – ale jest jeszcze bardzo nierówny i świetne występy przeplata słabymi. Henrik Kristoffersen tym razem nie udał się spektakularny awans jaki miał miejsce w Kitzbuehel, kiedy to zwyciężył w zawodach zajmując po pierwszym przejeździe 12. miejsce. 22-letni Norweg zdołał jedynie przesunąć się na 7. miejsce, na którym został sklasyfikowany ex-aequo z rodakiem Sebastianem Fossem-Solevaagiem. Tak jak wczoraj pierwszego miejsca nie utrzymał Fritz Dopfer. Nagroda za zwycięstwo i tak trafiła do zawodnika niemieckiego, bowiem dobrze zaprezentował się Felix Neureuther. Startujący po nim Gross i Hargin nie powtórzyli dobrej jazdy z pierwszej części zawodów i spadli na 11. i 12. miejsce. Andre Myhrerowi do pokonania Niemca zabrakło zaledwie 0.05 s. Szwed musiał zadowolić się drugim miejscem. Jak już wcześniej wspomniano, trzeci był Marco Schwarz (+0.24 s), natomiast Dopfer uplasował się na czwartym miejscu z niewielką stratą do podium (+0.05 s do Schwarza i +0.29 s do Neureuthera).

Wyniki po 2. przejeździe

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.