Alpejski PŚ w Wengen. Supergigant dla Odermatta

Manuellopez.ch, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Marco Odermatt nie zwalnia tempa. Lider Pucharu Świata nie dał szans rywalom i odniósł kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Szwajcar wyprzedził najlepszych w klasyfikacji gigantowej – Norwega Aleksandra Aamodta Kilde oraz Austriaka Matthiasa Mayera.

Manuellopez.ch, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Odermatt kontynuuje triumfalny marsz

Można śmiało powiedzieć, że ten sezon należy do Marco Odermatta. W bardzo szybkich jak na supergigant zawodach nie dał szans rywalom. Czas 1:29.00 okazał się nie do pobicia. Kilde stracił do Szwajcara 0,23 sek., zaś Mayer – 0,58 sek. Norweg utrzymał prowadzenie w klasyfikacji supergigantowej, ale jego strata do Odermatta w klasyfikacji generalnej wynosi już niemal 400 pkt. Mayer za to stracił drugie miejsce w rywalizacji o małą kryształową kulę na rzecz dzisiejszego zwycięzcy.

Druga młodość weterana

Blisko podium (+0,61 sek.) był dziś Romed Baumann, któremu zmiana reprezentacji z austriackiej na niemiecką najwyraźniej dała drugą młodość. Dość niespodziewanie bardzo wysokie, piąte miejsce zajął Kanadyjczyk James Crawford (+0,77 sek.). Drugi z reprezentantów Niemiec – Josef Ferstl był dziś szósty (+0,86 sek.). Za nimi znalazło się dwóch doświadczonych Włochów – Dominik Paris (+0,98 sek.) i Christof Innerhofer (+0,99 sek.). Pierwszą dziesiątkę zamknęło dwóch Austriaków – aktualny mistrz świata Vincent Kriechmayr (+1,03 sek.) i Daniel Danklmaier (+1,04 sek.).

wyniki zawodów

źródło: wiadomość własna