Alpejski PŚ w Wengen: Mayer z najlepszym czasem drugiego treningu

fot. TP/OTS

fot. TP/OTS
fot. TP/OTS

Austriak Matthias Mayer był najszybszy w drugim treningu zjazdu w Wengen. Był to ostatni trening przed zawodami PŚ, bo czwartkowy trening został odwołany ze względu na złą pogodę. Organizatorzy będą mieli czas żeby wykonać ostatnie prace na Lauberhorn. 

Wśród najlepszych wyników treningu można dojrzeć kilka nazwisk, które również wczoraj były wysoko na liście rankingowej. Kolejne dobre rezultaty uzyskali Carlo Janka, który dziś był drugi, Max Franz sklasyfikowany na trzecim miejscu, Beat Feuz, który uplasował się na miejscu piątym oraz ten, który wczoraj zjechał najszybciej czyli Peter Fill (dziś 6. miejsce). Najlepiej spisał się jednak Matthias Mayer. Mistrz olimpijski z Soczi wczoraj był dopiero na 14. miejscu, ale dziś nie było zawodnika, który pokonałby trasę Lauberhorn w lepszym tempie. Nie zachwycili na treningu Norwegowie. Kjetil Jansrud uzyskał 15. czas, Aksel Lund Svindal był 18., a Aleksander Aamodt Kilde 33. Należy również wspomnieć o dobrym wyniku Adriena Theaux, który zajął miejsce czwarte.

Jedyny Polak w stawce – Maciej Bydliński – znalazł się na zbliżonej lokacie do wczorajszej – był 64., ale z dużo mniejszą stratą czasową do najlepszego wyniku. Dziś polski alpejczyk pojechał o 4,30 sek. wolniej od Mayera, a wczoraj miał stratę aż 7,85 sek. do Petera Filla.

Wyniki 2. treningu zjazdu

Pierwsze zawody jakie odbędą się w Wengen to piątkowa kombinacja. Pierwszy przejazd (slalom) rozpocznie się o 10:30, a drugi (zjazd) o 14:00. W kolejnych dniach zawodnicy będą rywalizować w zjeździe i slalomie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.