Alpejski PŚ w Wengen. Max Franz najskuteczniejszy na drugim treningu, nieobecny Kriechmayr

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

W szwajcarskim Wengen odbył się dziś drugi i ostatni trening zjazdu przed nadchodzącymi zawodami Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Tym razem najlepszy czas miał Austriak Max Franz. 

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

Dwie próby zaliczone

Pierwsze zjazdowe zawody w Wengen zostaną przeprowadzone już w najbliższy piątek, a dziś na trasie Lauberhorn zorganizowano drugi trening zjazdu, który był zarazem ostatnią próbą dla alpejczyków, gdyż jutro będą rywalizować w supergigancie. Tym razem alpejczycy będą mieć aż dwie szanse na zwycięstwo w zjeździe na Lauberhorn, pierwszą w piątek, a drugą w sobotę. W próbie generalnej najlepszy okazał się Max Franz, który zna już smak zwycięstwa na tej trasie.

Franz celuje w pierwsze podium

Max Franz w tym sezonie już trzykrotnie uzyskiwał najlepsze czasy na treningach, ale nie przekłada się to na razie na dobre wyniki w zawodach. Jego najlepszym rezultatem jak dotychczas jest 5. miejsce z Lake Louise, niestety później było już tylko gorzej. Franz, choć w Pucharze Świata nigdy nie stanął na podium w Wengen (najwyżej był na 4. miejscu), to już kiedyś zwyciężył w tym miejscu, a było to w Pucharze Europy 13 lat temu.

Trening na skróconej trasie

Drugie miejsce na dzisiejszym treningu zajął Norweg Aleksander Aamodt Kilde. Do Franza stracił on 0,56 sek. Tym razem trening odbywał się na skróconej trasie. Najlepsi zawodnicy spędzali na trasie około minutę i 43 sekundy, a wczoraj przejazdy trwały ponad 2 minuty i 30 sekund. Na pozycji trzeciej sklasyfikowani zostali z identycznym czasem Dominik Paris i Ryan Cochran-Siegle (+0,93 sek.).

Pozytywny Kriechmayr

Pod znakiem zapytania stoi występ w Wengen aktualnego mistrza świata w zjeździe i supergigancie. Vincent Kriechmayr we wtorek otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa i nie brał udziału w żadnym z dwóch treningów zjazdu. Istnieje jednak podejrzenie, że wynik mógł być fałszywie dodatny, w związku z czym sprawa nie jest jeszcze przesądzona. Zawodnik przebywa wciąż w swoim domu i czeka na wynik dodatkowego testu. W przypadku, gdyby dał on wynik negatywny, Krichmayr w trybie przyspieszonym będzie mógł udać się do Wengen.

Wyniki 2. treningu

Źródło: własne/skysportaustria.at