Alpejski PŚ w Wengen: Matthias Mayer najszybszy w czwartkowym treningu zjazdu

0

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

W szwajcarskim Wengen, gdzie w ten weekend odbędą się zawody alpejskiego Pucharu Świata, odbył się dziś trzeci i ostatni trening zjazdu. Pierwszą lokatę zajął Matthias Mayer, drugi był Mario Caviezel, a trzeci Aleksander Aamodt Kilde.

W pierwszym, wtorkowym treningu zjazdu w Wengen triumfował Mauro Caviezel, drugi był Ryan Cochran-Siegle, a trzeci Dominik Paris. W środę drugi trening z niewiadomych przyczyn odwołano. Natomiast dziś przeprowadzony został trzeci, ostatni trening. Najszybszy na trasie Lauberhorn okazał się być Matthias Mayer, który na mecie zameldował się z czasem 2:26,80 min. Drugą lokatę ze stratą 0,11 sek. zajął Mario Caviezel. Trzeci był Aleksander Aamodt Kilde, który uzyskał o 0,31 sek. gorszy czas od Mayera. Tuż za czołowa trójką czwartkowego treningu uplasowali się Christof Innerhofer (+0,49 sek.), Ryan Cochran-Siegle (+0,66 sek.) i Beat Feuz (+0,79 sek.). Siódmy czas uzyskał Kjetil Jansrud (+0,89 sek.), ósmy Mattia Casse (+ 0,91 sek.), a dziewiąty Bryce Bennett (+1,01 sek.). Czołową dziesiątkę treningu zamknął Carlo Janka (+1,03 sek.).

Jutro w Wengen mężczyźni o kolejne punkty Pucharu Świata walczyć będą w kombinacji alpejskiej. W sobotę rywalizować będą w zjeździe, a w niedzielę w slalomie.

Wyniki czwartkowego treningu

Źródło: Informacje własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.