Alpejski PŚ w Wengen: Matthias Mayer najlepszy w superkombinacji

Fot. skiweltcup.tv

Fot. skiweltcup.tv

Karuzela Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim przeniosła się do szwajcarskiego Wengen, gdzie rozegrano dziś superkombinację. Najlepszy okazał się Matthias Mayer przed Alexisem Pinturault oraz Victorem Muffat-Jeandet. Polacy nie startowali.

Po przejeździe zjazdu prowadził Matthias Mayer. Doświadczony Austriak wyprzedzał o 0,53 sek Gilles’a Roulina oraz o 0,67 sek Daniela Danklmaiera. Ze stratą mniejszą niż sekunda do lidera zameldowali się na mecie jeszcze tylko Dominik Paris (+0,79 sek) oraz Niels Hintermann (+0,80 sek). Kolejne miejsca zajęli Martin Cater, Riccardo Tonetti, Vincent Kriechmayr, Aleksander Aamodt Kilde oraz Maxence Muzaton. Lider klasyfikacji superkombinacji Alexis Pinturault zajął 19. miejsce ze stratą 1,68 sek. Tuż za nim był Loic Meillard (+1,79 sek), trzeci w tym rankingu.

Po slalomie nie zmienił się zwycięzca. Austriak Matthias Mayer przejechał kapitalnie jak na swoje możliwości i utrzymał przewagę nad resztą. Wyprzedził minimalnie faworyta Alexisa Pinturault. Strata ze zjazdu okazała się zbyt duża, choć zabrakło mu tylko 0,07 sek. Jego przejazd slalomowy okazał się najlepszy. Na podium zmieścił się jeszcze Victor Muffat-Jeandet. Francuz był dwunasty w zjeździe, a w slalomie trzeci, sumaryczny wynik dał mu trzecią pozycję (strata 0,67 sek). Na czwartą lokatę wskoczył Loic Meillard, uzyskując drugi czas slalomu. Na kolejnych miejscach uplasowali się Riccardo Tonetti, Martin Cater, Kjetil Jansrud, Aleksander Aamodt Kilde, Niels Hintermann i Vincent Kriechmayr. Z dziesiątki wypadł Dominik Paris, ostatecznie sklasyfikowany na 12. miejscu.

Wyniki superkombinacji

Po zajęciu drugiego miejsca w superkombinacji, Alexis Pinturault awansował na pozycję lidera w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wyprzedza o 2 punkty Henrika Kristoffersena, który nie startował dzisiaj. Pozostanie on również na prowadzeniu w klasyfikacji superkombinacji.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.