Alpejski PŚ w Wengen. Kilde pogodził Szwajcarów

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

Aleksander Aamodt Kilde okazał się najlepszy w klasycznym zjeździe w Szwajcarskim Wengen. W bardzo zaciętej rywalizacji pokonał Szwajcarów – lidera Pucharu Świata Marco Odermatta i najlepszego zjazdowca ostatnich lat – Beata Feuza. Polacy nie startowali.

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

Odermatt coraz bliżej

Kilde wygrał z czasem 1:42.42 i objął prowadzenie w klasyfikacji zjazdu, ale Odermatt był bardzo bliski swego pierwszego zjazdowego zwycięstwa. Stracił 0,19 sek. i mógł mówić o pewnym niedosycie. Niemniej w klasyfikacji generalnej umocnił się na pozycji lidera. Feuz może mówić o niedosycie. Co prawda trzecie miejsce to oczywiście bardzo dobry wynik, ale on jednak tutaj wiele razy królował i nie ustrzegł się błędów, które kosztowały go 0,30 sek. straty do Kildego. Na swoje podium musi poczekać coraz lepszy Austriak Daniel Hemetsberger. Do zwycięzcy stracił 0,46 sek., do podium raptem 0,16 sek. Wyprzedził swoich utytułowanych rodaków – Maxa Franza (+0,66 sek.) i Matthiasa Mayera (+0,78 sek.).

Stary mistrz tuż za pierwszą dziesiątką

Za Austriakami zameldowali się Amerykanie – Bryce Bennett (+0,95 sek.) i Ryan Cochran-Siegle (+0,96 sek.). Dziewiąte miejsce zajął dotychczasowy lider klasyfikacji zjazdowej – Dominik Paris (+1 sek.), zaś dziesiąty był dość niespodziewanie Słoweniec Martin Cater (+1,15 sek.), który od pamiętnego zwycięstwa w 2020 roku w Val d’Isere nie był ani razu w pierwszej dziesiątce. Za tą grupą uplasował się Carlo Janka, dla którego starty w ten weekend są pożegnaniem z Lauberhornem (+1,19 sek.).

wyniki zawodów

źródło: wiadomość własna