Alpejski PŚ w Wengen: Feuz triumfuje u siebie

14:21, 18.01.2020 Julian Cieślak Aktualizacja: 14:55, 18.01.2020

Beat Feuz zwyciężył zjazd w Wengen w ramach alpejskiego Pucharu Świata. Za Szwajcarem uplasowali się kolejno Dominik Paris i Thomas Dressen.

Beat Feuz trasę zjazdową w Wengen pokonał z czasem 1:42,53, co dało mu zwycięstwo w dzisiejszej rywalizacji. Drugie miejsce zajął dotychczasowy lider Pucharu Świata w zjeździe, Dominik Paris. Włoch do triumfatora stracił 0,29 sekundy. Podium uzupełnił Niemiec Thomas Dressen, który był gorszy o 0,31 sekundy.

Tuż za najlepszą trójką uplasował się wczorajszy zwycięzca kombinacji, Matthias Mayer (+0,38). Piątą pozycję zajął kolejny reprezentant gospodarzy, Mauro Caviezel (+0,42). Szósta lokata przypadła Aleksandrowi Aamodtowi Kilde (+0,48). Siódmy był Bryce Bennett (+0.87), ósmy znów Szwajcar, Niels Hintermann (+0,93) ex aequo z Vincentem Kriechmayrem (+0,93). Świetną formę Helwetów potwierdził Ralph Weber (+1,00), który uzupełnił czołową dziesiątkę.

Feuz tą wygraną odebrał koszulkę lidera PŚ w zjeździe Parisowi. Szwajcar wyprzedza teraz Włocha o 16 punktów.