Alpejski PŚ w Wengen: Clement Noel najlepszy w slalomie

14:09, 19.01.2020 Kacper Wojciechowski Aktualizacja: 14:22, 19.01.2020

Zakończył się slalom w szwajcarskiej miejscowości Wengen. Najlepszy okazał się Francuz Clement Noel. Wyprzedził on Henrika Kristoffersena oraz Aleksandra Choroszyłowa. Polacy nie startowali.

Pierwszy przejazd slalomu najlepiej pokonał Clement Noel. Francuz wygrał o 0,67 sek z Henrikiem Kristoffersenem i o 0,73 sek z Marco Schwarzem. Prawie sekundę do lidera stracili Alexis Pinturault oraz Ramon Zenhauesern. Reszta zawodników miała już stratę ponad sekundę. Kolejne miejsca zajęli Loic Meillard, Sebastian Foss-Solevaag, Tanguy Nef, Alexander Khoroshilov i Victor Muffat-Jeandet. Zwycięzca poprzednich dwóch slalomów - Daniel Yule był dwunasty, ze stratą blisko półtorej sekundy. Nie ukończył przejazdu jeden z faworytów do podium - Andre Myhrer.

Po drugiej próbie sumarycznie najlepszy był Clement Noel. Francuski slalomista nie pojechał może najlepiej, ale wystarczająco dobrze, by utrzymać przewagę. Na drugim miejscu ze stratą 0,4 sekundy był Henrik Kristoffersen. Na trzecie miejsce niespodziewanie wskoczył Aleksander Choroszyłow. Rosjanin powoli powraca do dobrej formy, w końcu poskładał dwa dobre przejazdy, co dało mu podium. Czterech kolejnych zawodników za nim zmieściło się w 0,08 sek. Byli to: Sebastian Foss-Solevaag, Daniel Yule ex aequo z Ramonem Zenhaeusernem oraz Marco Schwarz. W dziesiątce znaleźli się jeszcze Tanguy Nef, Jean-Baptiste Grange oraz Loic Meillard. Francuz Grange awansował aż o trzynaście pozycji. Drugiego przejazdu nie ukończył faworyt - Alexis Pinturault. Zaczepił on nartą o tyczkę.

Wyniki zawodów

Nowym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata został Henrik Kristoffersen. Wyprzedza on o 78 punktów Alexisa Pinturault. Następne zawody odbędą się już w najbliższy piątek, w austriackim Kitzbuehel.