Alpejski PŚ w Val Gardenie: Zaskakujące wyniki 1. treningu zjazdu, Goldberg najszybszy, Kłusak 76.

fot. Fenneke / CC BY NC ND

fot. Fenneke / CC BY NC ND

Z kilkudziesięciominutowym opóźnieniem oraz z obniżonej do supergigantowej bramki startowej przystąpili dziś alpejczycy do pierwszego treningu zjazdu na trasie Saslong w Val Gardenie. Najlepszy czas uzyskał Amerykanin Jared Goldberg.

Z powodu złych warunków w górnej cześci trasy, dzisiejszy pierwszy oficjalny trening przez zawodami alpejskiego Pucharu Świata w zjeździe w Val Gardenie rozpoczął się nieco później niż planowano. Na dodatek podjęto decyzję, że miejsce startu zostanie przeniesione na niższą wysokość, taką z jakiej panowie rozpoczynają jazdę w supergigancie. Wyniki tego treningu były dość niespodziewane, bo w czołówce znalazło się kilku zawodników, którzy w tym sezonie nie spisywali się dotychczas rewelacyjnie. Najlepszy czas uzyskał reprezentant USA Jared Goldberg. Większym zaskoczeniem było drugie miejsce jego rodaka Wileya Maple’a, który jechał z 56. numerem i zanotował stratę 0,47 sek. Trzeci był dobrze spisujący się ostatnio Niemiec Thomas Dressen (+0,51 sek.), a czwarty Andreas Sander (+0,67 sek.), który również w poprzednich zawodach zajął wysokie miejsce. Na kolejnych dwóch miejscach sklasyfikowani zostali Włosi: Werner Heel, który niegdyś należał do czołówki, ale w kilku ostatnich sezonach mocno obniżył swoją formę oraz Christof Innerhofer. Na pozycjach siódmej i ósmej znaleźli się Francuzi Adrien Theaux i Nicolas Raffort, ma dziewiątej Bryce Benett, a na dziesiątej Manuel Osborne-Paradis. Lider klayfikacji zjazdowej PŚ – Beat Feuz – był dopiero 29.

W Val Gardenie jest także reprezentant Polski Michał Kłusak, który w pierwszym treningu zanotował 76. wynik. Polak pojechał gorzej od Goldberga o 3,40 sek.

Wyniki 1. treningu zjazdu

Jutro w Val Gardenie odbędzie się drugi i ostatni trening przed zjazdem. Planowane rozpoczęcie o godzinie 12:15.

Program zawodów alpejskiego PŚ w Val Gardenie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.