Alpejski PŚ w Val Gardenie: Travis Ganong najlepszy w pierwszym treningu zjazdu, Paweł Babicki przedostatni

fot. Andrew Baillie

fot. Andrew Baillie

Rywalizacja najlepszych narciarzy alpejskich przenosi się w ten weekend do włoskiej Val Gardeny. Dzisiaj na trasie zjazdu trenowali mężczyźni. Najlepszy okazał się Amerykanin Travis Ganong. Wysoko znaleźli się także inni jego rodacy.

Wicemistrz świata w zjeździe z 2015 roku okazał się najlepszy podczas pierwszego treningu przed weekendowymi zawodami Pucharu Świata w tej konkurencji. Amerykanin Travis Ganong pokonał trasę w Val Gardenie w czasie 1:57.69. To czas, który dość wyraźniej odróżnił go od pozostałych rywali, bowiem drugi Max Franz stracił do niego 0,68 sekundy. Trzeci czas podczas treningu wykręcił rodak Travisa Bryce Bennett. Jego strata wyniosła 0,72 sek. Miejsce tuż za czołową trójką przypadło reprezentantowi gospodarzy. Christof Innerhofer był wolniejszy na trasie o jedną setną sekundy o Brennetta. Na piąty miejscu znalazł się kolejny z Amerykanów – Thomas Biesemeyer, a czołową szóstkę uzupełnił Hannes Reichel. W najlepszej dziesiątce znaleźli się jeszcze: Kjetil Jansrud, Otmar Striedinger, Aleksander Aamodt Kilde oraz Steven Nyman.

Swoich sił we Włoszech próbuje też reprezentant Polski. Paweł Babicki zajął dzisiaj jednak odległe, 67. miejsce. Udało mi się wyprzedzić tylko jednego rywala. Jego strata wyniosła blisko osiem sekund.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.