Alpejski PŚ w Val Gardenie: Przed nami historyczne zawody kobiet (lista startowa)

fot. Mike Slone / CC BY

fot. Mike Slone / CC BY

W najbliższym dniach panie powalczą w alpejskim Pucharze Świata we włoskiej Val Gardenie. Będzie to druga pucharowa rywalizacja kobiet w konkurencjach szybkościowych na trasie Saslong, gdzie rozegrany zostanie zjazd oraz supergigant. Poprzednia miała miejsce jednak dawno temu, w 1970 roku. 

Według ustalonego kalendarza Pucharu Świata zawody zaplanowane w dniach 18-19 grudnia miały odbyć się w Val d’Isere. Niestety kontrola trasy we Francji poskutkowała odwołaniem zawodów, z powodu niewystarczającej ilości śniegu. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zadecydowała, iż zawody zostaną przeniesione do włoskiej Val Gardeny, gdzie kilka dni wcześniej rywalizowali panowie. To drugie zawody Pucharu Świata kobiet w konkurencjach szybkościowych rozgrywane na słynnej trasie Saslong. Wcześniej panie rywalizowały tam na Mistrzostwach Świata w 1970 roku, które jednak zaliczane były także do Pucharu Świata. W najbliższych dniach w Val Gardenie narciarki powalczą w zjeździe oraz supergigancie.

W Val Gardenie zabraknie jednak liderki Pucharu Świata Mikaeli Shiffrin, która postanowiła zrobić sobie kilka dni przerwy od startów. Shiffrin jest również liderką klasyfikacji supergiganta. W dzisiejszych treningach zjazdu najlepiej spisały się Austriaczka Ramona Siebenhofer, która uzyskała najlepszy czas pierwszego treningu, oraz Ester Ledecka, która najlepsza była podczas drugiej próby. W jutrzejszym zjeździe szanse na dobry wynik mają również Ilka Stuhec, która podczas treningu była tuż za Siebenhofer oraz reprezentantka gospodarzy Nicol Delago. Na liście startowej nie zabrakło także liderki klasyfikacji zjazdu Nicole Schmidhofer. Do zawodów zgłoszono 46 zawodniczek.

Lista startowa zjazdu 

Jutrzejsze zawody w zjeździe zaplanowano na godz. 12:30. W środę o godz. 11:20 odbędzie się rywalizacja w supergigancie, w którym pojawi się także Maryna Gąsienica-Daniel z numerem 43.

Lista startowa super G

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.