Alpejski PŚ w Val Gardenie. Kilde ponownie najlepszy. Tym razem w zjeździe

fot. Geir Olsen / NTB

Aleksander Aamodt Kilde miło będzie wspominał tegoroczną rywalizację w Val Gardenie. Norweg wczoraj wygrał supergigant, a dzisiaj był najlepszy w zjeździe. Na podium – pierwszy raz w karierze – stanął też Amerykanin Ryan Cochran-Siegle. Trzeci był Beat Feuz.

fot. Geir Olsen / NTB

Sobota, podobnie jak piątek, okazał się szczęśliwa dla Aleksandra Aamodta Kildego. Norweg drugi dzień z rzędu świętował zwycięstwo. Dzisiaj najlepszy okazał się w zjeździe. Aparatury zmierzyły mu czas 2:01,45 sek. Na drugim stopniu podium stanął Amerykanin Ryan Cochran-Siegle. To jego pierwsze podium w karierze. Do zwycięzcy stracił 0,22 sek. Z trzeciego miejsca zaś cieszył się Beat Feuz. Szwajcar uzyskał czas gorszy o 0,54 sek. od Kildego.

Czwarte miejsce zajął kolejny reprezentant USA. Bryce Bennett powtórzył wyniki z udanych treningów i stracił do zwycięzcy tylko 0,62 sek. Na tej samej lokacie uplasował się też Kjetil Jansrud. Czołową szóstkę zamknął natomiast kolejny Amerykanin Jared Goldberg. W najlepszej dziesiątce znaleźli się jeszcze kolejno Carlo Janka z Szwajcarii, Romed Baumann z Niemiec, Max Franz z Austrii i jego rodak Matthias Mayer.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj