Alpejski PŚ w Val Gardenie. Kilde najlepszy w supergigancie

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

Aleksander Aamodt Kilde najlepszy podczas supergiganta w Val Gardenie. Norweg, który przed rokiem wygrał klasyfikację tej konkurencji, pokonał Mauro Caviezela oraz swojego rodaka Kjetila Jansruda.

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

Norwescy kibice z pewnością są zadowoleni po pierwszym dniu rywalizacji alpejczyków w Val Gardenie. Na podium zameldowało się dwóch zawodników z tego kraju. Piątym w karierze zwycięstwem Aleksandra Aamodta Kildego, zakończył się piątkowy supergigant. Obrońca Kryształowej Kuli pokonał trasę w czasie 1:26,29 sek. Drugi był Mauro Caviezel, który stracił do Norwega 0,12 sek. Podium uzupełnił rodak zwycięzcy – Kjetil Jansrud. 35-latek do pierwszej lokaty stracił 0,21 sek.

Do podium 0,13 sekundy zabrakło Matthiasowi Mayerowi. Mistrz olimpijski w tej konkurencji z Pjongczangu, musiał zadowolić się czwartą pozycją. Za nim znalazł się najlepszy z reprezentantów Niemiec – Andreas Sander. Nasz zachodni sąsiad do Kildego stracił 0,60 sek. Nils Allegre z Francji sklasyfikowany został na szóstej lokacie. Za nim kolejny z reprezentacji tego kraju – Johan Clarey.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj