Alpejski PŚ w Val Gardenie i Val d’Isere: Drugie treningi dla Jansruda i Goggii, Polacy daleko

fot. Vale93b / CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

fot. Vale93b / CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
fot. Vale93b / CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Kjetil Jansrud był najszybszy w Val Gardenie, a Sofia Goggia w Val d’Isere podczas drugich treningów zjazdu przed zawodami PŚ. Były to już ostatnie treningi, bo od jutra rozpoczynają się zawody. 

W Val Gardenie na słynnej trasie Saslong Jansrud, który jest liderem klasyfikacji zjazdu okazał się najlepszy, ale bardzo blisko jego rezultatu był Amerykanin Steven Nyman, który stracił do Norwega zaledwie 0,05 sek. Trzecie miejsce zajął Austriak Max Franz (+0,12 sek.). Na czwartym miejscu był Valentin Giraud Moine, na piątym Otmar Striedinger, a na szóstym Aksel Lund Svindal. Na miejscu jedenastym został sklasyfikowany zdobywca kryształowej kuli za zjazd w sezonie 2015/2016 Peter Fill. W gronie 81 zawodników, który wzięli udział w treningu było dwóch Polaków. Obaj trening zakończyli na końcowych miejscach. Michał Kłusak (+5,39 sek.) był 71., a Paweł Babicki (+5,66 sek.) 72.

Pełne wyniki 2. treningu mężczyzn

Dzisiejszy trening kobiet w Val d’Isere najbardziej udany był dla Włoszki Sofii Goggii. O 0,31 sek. wyprzedziła ona Cornelię Hütter, która zawody w Lake Louise miała dość przeciętne, ale może w Val d’Isere uda jej się wrócić na właściwe tory i odnaleźć formę z ubiegłego sezonu. Trzecia była Lara Gut (+0,85 sek.), czwarta Ramona Siebenhofer, a piąta Kajsa Kling. Szósty rezultat w treningu uzyskała liderka PŚ w zjeździe Ilka Štuhec (+1,19 sek.). Polki jeżdżące zjazdy to rzadkość, tak więc nic dziwnego, że żadna nasza reprezentantka udziału w tym treningu nie brała.

Pełne wyniki 2. treningu kobiet

Jutro kobiety rywalizować będą w superkombinacji, a panowie w supergigancie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.