Alpejski PŚ w Val Gardenie: Beat Feuz chce wygrać kolejny zjazd. Kto mu przeszkodzi? (lista startowa)

0

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

We włoskiej Val Gardenie rywalizują w ten weekend panowie. Piątkowy supergigant wygrał Vincent Kriechmayr, który aktualnie zajmuje też drugie miejsce w klasyfikacji zjazdu. Ta druga konkurencja zostanie rozegrana w sobotę. Na zwycięstwo chrapkę ma jednak aktualny lider Beat Feuz.

SPORTY ZIMOWE W TV – GDZIE OGLĄDAĆ?

Piątkowe zmagania w supergigancie nie należały do najłatwiejszych dla organizatorów Pucharu Świata. W rozegraniu przeszkadzała bowiem mgła. Zmagania rozpoczęły się o 11:45, a zakończyły dopiero o 15:30. Warto tu jednak podkreślić, że nie wszystkim zawodnikom pozwolono na start. Jury zdecydowało bowiem, aby zawody przerwać i alpejczycy z dalekimi numerami zostali pozbawieni szans. Ze swojego zwycięstwa cieszył się Vincent Kriechmayr. Wyprzedził on o 0,05 sekundy Kjetila Jansruda i o 0,22 sekundy Thomasa Dressena, którzy razem z nim mogli stanąć na podium. Austriak z pewnością należy do grona faworytów jutrzejszego zjazdu. Wszak jest aktualnym wiceliderem klasyfikacji tej klasyfikacji. Nie będzie jednak zbyt łatwo. Na drugie zwycięstwa w tym sezonie ochotę mają Beat Feuz (aktualny lider) oraz zwycięzca pierwszego zjazdu tej zimy Thomas Dressen. Supergigant pokazał, że Niemiec jest w dobrej formie. Podobnie jak Kjetil Jansrud z Norwegii, który podczas ostatnich mistrzostw świata zdobył złoty medal.

Co powiedziały nam treningi? Jak to zwykle bywa – niewiele. To też dlatego, że rozegrano tylko jeden. Pierwszy został odwołany z powodu mgły. W Val Gardenie trzymają zatem kciuki, aby ta nie pojawiła się na stoku ponownie w sobotę. Najszybszy na czwartkowym treningu był Norweg Kjetil Jansrud, który uzyskał czas 1:50,27. Na drugim miejscu uplasował się jego rodak Aleksander Aamodt Kilde ze stratą 0,35 sek. (ale też z ominiętą bramką). Jansrud wielokrotnie stał na podium zjazdu w Val Gardenie w poprzednich sezonach, ale jeszcze nie udało mu się wygrać, z kolei Kilde był zwycięzcą zjazdu w 2018 roku. Trzecie miejsce w treningu zajął Francuz Johan Clarey, jeden ze starszych zjazdowców, będący wciąż w dobrej formie. Jego strata do Jansruda wyniosła 0,70 sek. Pełne wyniki tutaj. A sobotni zjazd mężczyzn rozpocznie się o godzinie 11:45.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.