Alpejski PŚ w Val d’Isere: Zjazd pań również odwołany

fot. Guillaume Ancelet / guigui_sk8_74 via flickr.com

fot. Guillaume Ancelet / guigui_sk8_74 via flickr.com

Sobota nie była dobrym dniem zarówno dla narciarzy jak i narciarek alpejskich. Zjazd kobiet we francuskim Val d’Isere został odwołany ze względu na warunki atmosferyczne. 

Niestety, sprawdził się najgorszy scenariusz na ten weekend. Po anulowaniu zjazdu mężczyzn we włoskiej Val Gardenie, również zjazd pań w Val d’Isere został odwołany. Przyczyną tej decyzji była niesprzyjająca pogoda, a konkretniej śnieżyca, która przeszła nad stokiem. Organizatorzy mimo wszelkich starań nie dali rady przygotować trasy, by można było na niej sprawiedliwie i bezpiecznie rywalizować. Czynnikiem decydującym też o zrezygnowaniu z zawodów były prognozy pogody, które przewidywały dalsze opady śniegu i dość wysoką temperaturę. Na razie nie wiadomo, czy zjazd ten odbędzie się w innym terminie. Panie nie mają szczęścia do Val d’Isere, w zeszłym roku wszystkie zaplanowane tutaj konkurencje zostały odwołane. Miejmy nadzieję, iż jutro uda się rozegrać superkombinację.

W klasyfikacji Pucharu Świata prowadzi  Amerykanka Mikaela Schiffrin przed Włoszką Federicą Brignone oraz Niemką Viktorią Rebensburg.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.