Alpejski PŚ w Val d’Isere zagrożony

fot. eduards b / CC BY ND

Pandemia COVID-19 spowodowała przedwczesne zakończenie sezonu 2019/2020, a teraz torpeduje również rozpoczętą niedawno kolejną edycję Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Wprowadzenie ponownego lockdownu we Francji postawiło pod znakiem zapytania możliwość rozegrania zawodów w Val d’Isere.

fot. eduards b / CC BY ND

Całkowity lockdown zostanie wprowadzony we Francji dzisiaj w nocy, a jego zniesienie planowane jest na 1 grudnia. Nie można jednak wykluczyć, że zostanie on przedłużony, ciężko również przewidzieć, jakie obostrzenia zostaną utrzymane. W związku z tym w mediach pojawiły się rozważania dotyczące tego, czy zaplanowany na pierwszy weekend grudnia Puchar Świata alpejczyków w Val d’Isere nie zostanie odwołany.

Pierwotnie zawody na arenie olimpijskich zmagań rozgrywanych w 1992 roku miały rozpocząć się tydzień później, jednak właśnie na Face de Bellevarde przeniesiono konkurencje, które miały zostać rozegrane w Beaver Creek. W ten sposób 5 i 6 grudnia mają odbyć się giganty, a tydzień później konkurencje szybkościowe – bieg zjazdowy i supergigant. Z kolei pierwotnie zaplanowany slalom przeniesiony został do Alta Badia, gdzie alpejczycy zjawią się tuż przed Bożym Narodzeniem.

Kalendarz Pucharu Świata kobiet daje nieco więcej powodów do optymizmu. W pierwszy weekend grudnia panie rywalizować mają w Sankt Moritz, natomiast później również i one mają zameldować się we Francji – najpierw w Courchevel, a później, śladem kolegów, w Val d’Isere.

źródło: skiracing.com/fantaski.it/Ambasada Francji w RP