Alpejski PŚ w Val d’Isere: Wypowiedzi zawodniczek po super G

fot. The Pingus / CC BY NC ND

fot. The Pingus / CC BY NC ND

Lindsey Vonn odniosła swoje 78. zwycięstwo w Pucharze Świata, a obok niej na podium znalazły się Sofia Goggia i Ranghild Mowinckel. Co miały do powiedzenia najlepsze zawodniczki dzisiejszego supergiganta? 

Amerykana przyznała, że miała zły początek sezonu, ale teraz czuje się znacznie lepiej – Po Lake Louise miałam bardzo dużo wątpliwości. To zwycięstwo wiele dla mnie znaczy, ponieważ dodało mi pewności siebie i przypomniało, czego potrzebuję, żeby wygrać. Ten triumf daje nadzieję na lepszą przyszłość. Dwukrotna mistrzyni świata zadedykowała wiktorię swojemu tacie – Jest moim największym wsparciem i bardzo się cieszę, że ma możliwość bycia tutaj razem ze mną.

Sofia Goggia, która stanęła dzisiaj na podium po raz czternasty w swojej karierze stwierdziła, że nie odczuwała presji – Nie skupiłam się na wyniku, tylko na swojej jeździe. Zaczęłam trochę niepewnie, ale postanowiłam dać z siebie wszystko i zaatakowałam. Cieszy mnie kolejne miejsce w pierwszej trójce.

Z kolei Norweżka nie mogła powstrzymać radości –  Jestem bardzo szczęśliwa, że osiągnęłam taki dobry rezultat. Niesamowite uczucie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.