Alpejski PŚ w Val d’Isere: Wypowiedzi zawodniczek po super G

fot. Special Olympics

fot. Special Olympics

Po raz pierwszy od kontuzji Anna Veith stanęła na najwyższym stopniu podium i przyznała, że droga na szczyt była wyboista i pełna wyzwań.

Austriaczka nie kryła wzruszenia – Czuje się wspaniale. To bardzo poruszający, a zarazem ważny dla mnie moment. Długo czekałam na to zwycięstwo, marzyłam o nim, gdy przechodziłam trudne chwile. Ostatnie dni okazały się niełatwe i muszę podziękować wielu osobom, które pomogły mi dotrzeć do tego miejsca. Wielokrotna medalistka mistrzostw świata przyznała również, że zdrowie psychiczne odgrywa w sporcie tak samo istotną rolę, co fizyczne – Kluczową częścią sukcesów sportowca są ludzie, nie pozwalający mu się poddać i dzięki nim wiem, że wszystko jest możliwe.  Moim marzeniem było wrócić na szczyt i dzisiaj się to udało. Moim głównym celem pozostaje utrzymanie dobrej formy do lutego.

Sofia Goggia stanęła na podium po raz drugi w ten weekend – Jestem zadowolona z kolejnego dobrego rezultatu, ale moja jazda wciąż zawiera błędy, które muszą być wyeliminowane. Jednocześnie bardzo się cieszę, że Anna wróciła do formy i mogę stać obok niej.

Najlepsza narciarka Liechtensteinu z kolei przyznała, że ma kłopoty ze zdrowiem – Wczoraj, kiedy się przewróciłam, poczułam okropny ból w ręce, mimo to zdecydowałam się wystartować. Jeszcze nie widziałam się z lekarzem, więc nie mogę potwierdzić, czy wszystko jest w porządku, ale podczas rozgrzewki ból był naprawdę nie do zniesienia. Weirather zapowiedziała, że nie wystąpi we wtorkowym gigancie w Courchevel.

Źródło: www.dailymail.co.uk

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.