Alpejski PŚ w Val d’Isere. Vincent Kriechmayr najszybszy na drugim treningu.

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

Austriak Vincent Kriechmayr uzyskał najlepszy czas podczas drugiego i ostatniego treningu przez zawodami Pucharu Świata w zjeździe w Val d’Isere. Wysoko w klasyfikacji treningu znalazł się ponownie Aleksander Aamodt Kilde. Jutro zawodników czekają zmagania w super G, a do ścigania w zjeździe wrócą w niedzielę.

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

W Val d’Isere miały odbyć się według pierwotnych planów trzy treningi. Ostatecznie udało się przeprowadzić dwa, w czwartek i piątek. Dziś z najlepszym czasem na mecie zameldował się Vincent Kriechmayr, który wczoraj był dopiero 17. Na drugim miejscu ze stratą 0,66 sek. uplasował się najlepszy zawodnik pierwszego treningu, czyli Aleksander Aamodt Kilde. Na pozycji trzeciej znalazł się “mistrz treningów”, Włoch Matteo Marsaglia, który zanotował stratę 0,82 sek. do Kriechmayra. Pozostali zawodnicy mieli już ponad 1 sekundę straty. Sklasyfikowany na pozycji czwartej był Kanadyjczyk Brodie Seger, na piątej Austriak Daniel Hemetsberger ex aequo z Johanem Clareyem.

W Val d’Isere obecni są również liderzy Pucharu Świata czyli Alexis Pinturault i Marco Odermatt. Pierwszy z nich dziś uplasował się na 13. miejscu (+1,80 sek.), a drugi był dopiero 32. Co ciekawe z tym samym czasem na pozycji 41. znaleźli się dwaj bohaterowie zjazdu z poprzednich sezonów Beat Feuz i Dominik Paris.

Zawody w zjeździe wcześniej planowane na sobotę, zostały przeniesione na niedzielę na godzinę 10:30, natomiast supergigant zamiast w niedzielę odbędzie się w sobotę. Jego początek również wyznaczono na godzinę 10:30.

Pełne wyniki 2. treningu

Źródło: własne/FIS