Alpejski PŚ w Val d’Isere: Slalom odwołany

fot. Roman Avdagić / rom@nski photo / CC BY

fot. Roman Avdagić / rom@nski photo / CC BY

Ze względu na zbyt silny wiatr odwołano zaplanowany na dzisiaj slalom mężczyzn w Val d’Isere. Wstępnie miały zostać rozegrane dziś zawody gigancistów, jednak ze względu na niekorzystne prognozy pogody zmieniono kolejność konkurencji. Na jutro zaplanowany jest slalom gigant.

Od rana we francuskim Val d’Isere wiało bardzo mocno. Początkowo start pierwszego przejazdu był zaplanowany na 9:30. Najpierw przesunięto początek rywalizacji na godzinę 11:00, później na 11:30. Pogoda nadal się nie poprawiała, więc postanowiono odwołać dzisiejsze zawody. Co ciekawe, w zeszłym roku również odwołano zawody slalomistów w tej francuskiej miejscowości.

Jedyny w tym sezonie slalom panów rozegrano w Levi. Wygrał tam Henrik Kristoffersen przed Clementem Noelem i Danielem Yulem. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Matthias Mayer, przed Vincentem Kriechmayrem i Dominikiem Parisem.

Pierwszy przejazd slalomu giganta w Val d’Isere jest zaplanowany na niedzielę na godzinę 9:30. Drugi przewidziany jest na 12:30.

Źródło: fis-ski.com/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.