Alpejski PŚ w Val d’Isere. Rewanż Sofii Goggii w zjeździe

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Powtórkę z rozrywki zaserowowały nam dzisiaj alpejki w Val d’Isere  podczas drugich zawodów w zjeździe w ramach Pucharu Świata. Była to na szczęście rozrywka tylko w tym pozytywnym wydaniu, bez wielu groźnych upadków, które oglądaliśmy wczoraj. Udało się bowiem odtworzyć skład podium z wczorajszych zmagań, choć z jedną małą zmianą. 

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

We wczorajszym zjeździe Sofia Goggia była bardzo blisko zwycięstwa, ale w jej brawurowej jeździe zbyt dużo było błędów, przez które ostatecznie przegrała z Corinne Suter. Dziś jednak Włoszka ustrzegła się tak dużych błędów i po dobrej jeździe szczególnie w drugiej części trasy, zdołała odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie. Dobrą jazdą znów popisała się Corinne Suter, która jednak dziś musiała uznać wyższość Goggi i zadowolić się drugim miejscem. Jej strata do Włoszki wyniosła 0,24 sek. W związku z tym, że obie panie mają po jednym zwycięstwie i jednym drugim miejscu, będą obie współliderkami klasyfikacji zjazdu aż do przyszłego roku. Nagroda za trzecie miejsce po raz drugi z rzędu trafiła do Breezy Johnson. Ta zawodniczka przed przyjazdem do Val d’Isere jeszcze nigdy nie zasmakowała miejsca na podium, teraz ma już dwie takie zdobycze, a dodatkowo sprawiła dziś miły prezent urodzinowy dla swojej mamy. Niewiele zabrakło jej do drugiego miejsca, bo od Suter pojechałą tylko o 0,03 sek. gorzej.

Na czwartym miejscu uplasowała się Kajsa Vickhoff Lie (+0,33 sek.), która wielokrotnie już pokazywała na treningach, że stać ją na bardzo dobrą jazdę, ale jak dotąd w zawodach nigdy nie udawało jej się wejść do czołowej dziesiątki w zjeździe. W końcu nastał ten moment i Norweżka ustanowiła swój nowy najlepszy wynik w karierze (poprzednio szóste miejsce w super G). Piąta była Niemka Kira Weidle, szósta Austriaczka Ramona Siebenhofer, a na miejscu siódmym ex aequo znalazły się Słowenka Ilka Stuhec i Czeszka Ester Ledecka. Dziewiąte miejsce zajęła Michelle Gisin, dzięki czemu awansowała ona na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, gdyż nie punktowały dwie zawodniczki znajdujące się przed nią w rankingu, czyli nieobecna Mikaela Shiffrin i Marta Bassino, której nie udał się dzisiejszy zjazd i nie zdobyła ani jednego punktu. Nie  zapunktowała dziś także liderka Pucharu Świata Petra Vlhova. Czołową dziesiątkę zamknęła Kanadyjna Marie-Michele Gagnon i warto odnotować ten występ, gdyż dla tej wszechstronnej zawodniczki (punktowała w sześciu różnych konkurencjach) było to pierwsze w karierze miejsce w czołowej dziesiątce Pucharu Świata w zjeździe.

W zawodach nie startowały dziś poturbowane wczoraj zawodniczki: Nicole Schmidhofer, Federica Brignone i Alice McKennis Duran.

Pełne wyniki

Jutro w Val d’Isere nastąpi zmiana konkurencji i panie rywalizować będą w supergigancie, który rozpocznie się o godzinie 11:00.

Źródło: własne/FIS