Alpejski PŚ w Val d’Isere: Pinturault z drugą wygraną w sezonie

fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND

fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND
fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND

Kolejnym zwycięstwem reprezentanta Francji zakończyły się gigantowe zawody alpejskiego PŚ w Val d’Isere. Jak na razie tylko Francuzi wygrywają giganty. Po wygranej na inaugurację sezonu w Sölden drugi triumf odniósł Alexis Pinturault.

Pierwszy przejazd na stromej i oblodzonej trasie Face de Bellevarde w wykonaniu Pinturaulta był niemal perfekcyjny. Nic dziwnego, że był on na prowadzeniu z dość dużą przewagą nad drugim Stefanem Luitzem (+0,65 sek.). Trzeci był Marcel Hirscher (+0,67 sek.), który miał być głównym rywalem dla Alexisa, ale dał się również wyprzedzić Luitzowi. Zawody zapowiadane były raczej jako konfrontacja ekipy francuskiej z Hirscherem, tymczasem to Austriacy byli nacją dominującą w pierwszej dziesiątce pierwszego przejazdu. Rodacy Hirschera uplasowali się na miejscach 4. (Roland Leitinger), 5. (Philipp Schörghoffer) i 9. Christopher Nösig. Szóste miejsce zajmowali wspólnie Felix Neureuther i Leif Kristian Haugen, ósme Gino Caviezel, a dziesiąte Loic Meillard.

Pełne wyniki 1. przejazdu

Trasa w Val d’Isere sprawiała wielu zawodnikom kłopoty z utrzymaniem właściwego toru jazdy i z utrzymaniem równowagi. W pierwszej części nie ukończyło przejazdu 18 zawodników, a w drugim 6. w tym znakomici giganciści Ted Ligety i Victor Muffat-Jeandet oraz wysoko sklasyfikowany Meillard. Pinturault drugiego przejazdu nie wykonał już tak idealnie jak pierwszego, pojawiły się błędy, ale i tak był on bardzo szybki. Stracił nieco swojej przewagi z pierwszego przejazdu, jednak utrzymał się na pierwszym miejscu odnosząc swoje 17. zwycięstwo w karierze. Bardzo odważnie i agresywnie jechał Stefan Luitz, ale nie ustrzegł się błędów, które spowodowały, że spadł na 5. miejsce. Najlepszy drugi przejazd miał Marcel Hirscher, który uplasował się na drugiej pozycji. To już trzecie z rzędu 2. miejsce Hirschera w gigancie. Nie może on na razie znaleźć sposobu, aby sięgnąć po zwycięstwo w tej konkurencji. Trzecie miejsce zajął Henrik Kristoffersen, który awansował z 14. miejsca jakie zajmował po pierwszym przejeździe. Felix Neureuther był 4., Philipp Schörghofer 6., Leif Kristian Haugen 7., a 8. Erik Read., który startując z wysokim numerem już drugi raz przebija się do pierwszej dziesiątki. Na miejscu 9. znalazł się zwycięzca giganta w Val d’Isere z poprzedniej niedzieli – Mathieu Faivre, a na 10. Andre Myhrer, który po pierwszym przejeździe był dopiero na 28. miejscu.

Pełne wyniki 2. przejazdu

Jutro w Val d’Isere zostaną przeprowadzone zawody w slaomie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.