Alpejski PŚ w Val d’Isere: Pierwszy trening zjazdu kobiet odwołany, zmiany w programie zawodów

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Nie udało się dziś alpejkom przetestować trasy zjazdowej Oreiller-Killy w Val d’Isere, na której w najbliższy weekend będą rywalizować w zawodach Pucharu Świata. Pierwszy trening został dziś odwołany z powodu niesprzyjającej pogody. Postanowiono dokonać także zmian w programie zawodów i uzupełnić go o dodatkowy wyścig, który został anulowany w Sankt Moritz. 

Zaplanowany na dziś na godzinę 10:30 pierwszy trening zjazdu kobiet w Val d’Isere niestety nie mógł się odbyć. Silny wiatr oraz padający obficie śnieg uniemożliwił przeprowadzenie mierzonej próby dla zawodniczek na trasie zjazdowej. Informacja o odwołaniu treningu pojawiła się dość wcześnie, gdyż organizatorzy nie widzieli wielkich szans na poprawę i postanowili nie odwlekać startu, rezygnując z długiego oczekiwania, które i tak nie miałoby sensu. Niestety zagrożony jest również jutrzejszy trening. Również na piątek przewiduje się duże opady śniegu co może pokrzyżować wstępne plany.

W związku z tymi utrudnieniami postanowiono przenieść zjazd na niedzielę. Pierwotnie zmagania w tej konkurencji miały odbyć się w sobotę. Dodatkowo do Val d’Isere postanowiono przenieść odwołany w Sankt Moritz supergigant z niedzieli. Na razie wiadomo tyle, że w sobotę powinny zostać przeprowadzone zawody w super G, a w niedzielę podjęta będzie próba zorganizowania zjazdu lub drugiego supergiganta. Bardziej szczegółowe informacje powinniśmy poznać w późniejszym czasie.

Źródło: skiracemagazine.it, fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.