Alpejski PŚ w Val d’Isere: Panie przetestują kombinację po zmianach zasad. W planach też zjazd (listy startowe) – AKTUALIZACJA

Photo by Lars G Karlsson / Are2019.com

Photo by Lars G Karlsson / Are2019.com

Z Courchevel do Val d’Isere przenosi się w ten weekend karuzela alpejskiego Pucharu Świata kobiet. Panie rywalizować będą w zjeździe oraz kombinacji alpejskiej. Ta ostatnia konkurencja zostanie rozegrana pierwszy raz tej zimy i premierowo według nowych zasad.

SPORTY ZIMOWE W TV – GDZIE OGLĄDAĆ?

W tym sezonie zjazd w ramach alpejskiego Pucharu Świata kobiet rozgrywany był dwukrotnie. Oba w Lake Louise. Aktualną liderką klasyfikacji generalnej tej konkurencji jest mistrzyni olimpijska w supergigancie – Ester Ledecka. Czeszka wygrała premierowy zjazd tej zimy w podobnym stylu, jak super G w Pjongczangu. Kiedy wszystkie faworytki były już na dole, ona nagle wykręciła najlepszy czas. W drugim starciu najlepsza była już Nicole Schmidhofer, która pokonała Mikaelę Shiffrin oraz Francescę Marsaglię.  Z tej trójki w Val d’Isere nie zobaczymy utytułowanej Amerykanki, która zrezygnowała ze startu na rzecz treningu. To po nie udanym starcie w ostatnim gigancie (piszemy o tym tutaj). We Francji na pewno trzeba będzie zwrócić uwagę na Ledecką, której w drugim zjeździe zabrakło jedynie 0,02 sek. do podium. Mocna będzie także Schmidhofer oraz Corine Suter. Szwajcarka jest aktualnie trzeba w klasyfikacji tej specjalności. Lista faworytek jest na pewno dłuższa. Wszystko zweryfikuje jednak rzeczywistość sportowa. A ta wystartuje w sobotę o godzinie 10:30.

Lista startowa

Kalendarz alpejskiego Pucharu Świata tej zimy został tak zaplanowany, że to panie jako pierwsze przetestują kombinację alpejską po nowemu. Trudno mówić jednak o jakiejś znaczącej rewolucji w przepisach tej konkurencji. Zmiana ta bowiem polega na tym, iż do konkurencji slalomowej (finałowej), najlepsza „trzydziestka” nie wystąpi w odwróconej kolejności, tylko start będzie taki, jak kolejność zawodników po supergigancie (bądź zjeździe, zależnie od programu zawodów). Wydaje się to wyrównywać szanse „szybkościowców” (dotychczasowa formuła właściwie pozbawiała ich szans). W niedzielę kobiety najpierw pojadą supergigant, który zaplanowano na 11:00. Trzy godziny później ruszy finałowy slalom. W poprzednim sezonie po małą kryształową kulę sięgnęła Federica Brignone. Druga była Robbi Remme z Kanady, a trzecia Wendy Holdener. Ta ostatnia jest aktualną mistrzynią świata w tej specjalności.

Lista startowa

Sobotni zjazd kobiet został odwołany. Pogoda płata figle we Francji. Organizatorzy zmienili program zmagań. W niedzielę zamiast kombinacji alpejskiej odbędzie się zjazd.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.