Alpejski PŚ w Val d’Isere. Odermatt wciąż niekwestionowanym królem giganta. Lider powiększa przewagę

screen - eurosport

Marco Odermatt wygrał slalom gigant rozgrywany w ramach alpejskiego Pucharu Świata we francuskim Val d’Isere. Szwajcar był zdecydowanie najlepszy i znów powiększył swoją przewagę nad rywalami w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął Austriak Manuel Feller. Podium uzupełnił Słoweniec Zan Kranjec.

screen – eurosport

Po ponad dwóch tygodniach spędzonych za oceanem alpejski Puchar Świata mężczyzn przeniósł się z powrotem do Europy. Oznacza to także ponowną rywalizację w konkurencjach technicznych. W sobotę w Val d’Isere na trasę ruszyli giganciści. Przypomnijmy, że w inaugracyjnych zawodach w Sölden nie do zatrzymania był Marco Odermatt. W stawce 67 zawodników, którzy stanęli na starcie we Francji, również trudno było upatrywać rywala dla Szwajcara.

Olbrzymia przewaga na półmetku

Już w pierwszym przejeździe lider klasyfikacji generalnej nie pozostawił złudzeń. Na trasę ruszył z numerem 2 i od początku narzucił szaleńcze tempo. Do tego ustrzegł się błędów i cały czas trzymał linię. Nikt nie był w stanie go już pokonać. Na półmetku rywalizacji poniżej sekundy do Odermatta tracił jedynie Manuel Feller (+0,45 sek.). Trzecią pozycje zajmował Aleksander Schmid (+1,19 sek.). Do mety nie dojechał m.in Chorwat Filip Zubcic.

Odermatt po raz drugi

W drugim przejeździe swoją niepodważalną dominację potwierdził Marco Odermatt. Szwajcar, pomimo że jechał jako ostatni, po zużytej już trasie uzyskał wyraźnie najlepszy czas. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata sięgnął zatem po kolejne gigantowe zwycięstwo tej zimy. Drugą pozycje utrzymał Manuel Feller. Austriak do Odermatta stracił 1,40 sek. Na trzecie miejsce zdołał wskoczyć Zan Kranjec. Słoweniec zaliczył awans o 9 pozycji i do zwycięstwa stracił 2,05 sek. W czołówce uplasowali się Atle Lie Mcgrath, Henrik Kristoffersen, Alexander Schmid, Stefan Brennsteiner i Marco Schwarz.

Alpejczyków w Val d’Isere czeka jeszcze walka w pierwszym w tym sezonie slalomie. Start w niedzielę o godzinie 9:30.

PEŁNE WYNIKI

Źródło: informacja własna