Alpejski PŚ w Val d’Isère. Mauro Caviezel triumfuje w supergigancie

Szwajcar Mauro Caviezel zwyciężył w dzisiejszych zawodach alpejskiego Pucharu Świata w Val d’Isère. Dla tego 32-letniego zawodnika była to pierwsza wygrana w karierze. Na podium stanęli także Norweg Adrian Smiseth Sejersted i Austriak Christian Walder.

Po długim czasie w końcu doczekaliśmy się pierwszych zawodów w konkurencji szybkościowej w Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim w sezonie 2020/2021, choć i dziś łatwo nie było. Supergigant przeprowadzony w Val d’Isère został mocno skrócony, a czasy jakie uzyskiwali zawodnicy bliższe były konkurencjom technicznym i oscylowały w okolicach jednej sekundy. Dodatkowo warunki dyktowała dziś natura, a padający śnieg nie sprzyjał wszystkim zawodnikom. W tej sytuacji najlepiej poradził sobie Mauro Caviezel. Szwajcarski alpejczyk już wielokrotnie w swojej karierze stawał na podium, przed dzisiejszym występem w Val d’Isère miał na swoim koncie dziesięć zawodów Pucharu Świata ukończonych w najlepszej trójce, ale jeszcze bez pierwszego miejsca, choć w poprzednim sezonie zdobył małą kryształową kulę. W końcu udało mu się przełamać i sięgnąć po pierwsze w karierze zwycięstwo. Skład dzisiejszego podium był dziś dość nieoczywisty, gdyż obok Caviezela stanęli na nim Adrian Smiseth Sejersted na jego drugim stopniu (+0,10 sek.) i Christian Walder na stopniu trzecim (+0,54 sek.)., a dla obu tych zawodników był to pierwszy raz w człowej trójce zawodów.

Na pozycji czwartej uplasował się Amerykanin Travis Ganong, na piątej Vincent Kriechmayr, a na szóstej Kjetil Jansrud, który był wyraźnie niezadowolony po swoim występie. Siódme miejsce zajął lider Pucharu Świata Alexis Pinturault, a w związku z tym, że dotychczasowy współlider Marco Odermatt uplasował się dopiero na 13. miejscu tuż za Aleksandrem Aamodtem Kilde, to Pinturault samodzielnie zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Źródło: własne