Alpejski PŚ w Val d`Isere. Marco Odermatt niepokonany w gigancie. Feller niespodziewanie na podium

14:05, 11.12.2021 Tomasz Lutek Aktualizacja: 14:54, 11.12.2021

Marco Odermatt wygrał slalom gigant rozgrywany w ramach alpejskiego Pucharu Świata we francuskim Val d`Isere. Szwajcar powiększył tym samym przewagę w klasyfikacji generalnej cyklu. Drugie miejsce zajął reprezentant gospodarzy Alexis Pinturault. Na trzeciej pozycji sensacyjnie uplasował się Austriak Manuel Feller.

Manuellopez.ch, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Zawody w Val d`Isere były dopiero drugą okazją do zdobycia pucharowych punktów w slalomie gigancie. Pod koniec października alpejczycy rywalizowali na inaugurację Pucharu Świata w Sölden. W Austrii najlepszy był Marco Odermatt.

Szwajcar wciąż niepokonany

Nie inaczej było we Francji. Młody Szwajcar nie miał sobie równych. Pewnie wygrał 1. przejazd z przewagą 0,32 sek. nad Alexisem Pinturault. Obaj panowie utrzymali swoje lokaty do końca. Odermatt wygrał drugi z rzędu slalom gigant w Pucharze Świata. Francuz stracił do niego 0,59 sek. Podium sensacyjnie uzupełnił Manuel Feller. Znany z ryzykownej jazdy Austriak tym razem uniknął problemów na trasie. Przesunął się z ósmej lokaty, a podium zapewnił mu Filip Zubcic. Chorwat zbyt agresywnie zaatakował w 2. przejeździe i nie ukończył rywalizacji. Feller do zwycięzcy stracił 1,24 sek. Na dalszych miejscach uplasowali się: Luca de Aliprandini, Henrik Kristoffersen, Alexander Schmid, Loic Meillard, Mathieu Faivre, Justine Murisier i Zan Kranjec.

Mocni Helweci

Co warte podkreslenia aż trzech reprezentantów Szwajcarii zameldowało się w najlepszej dziesiątce. Thomas Tumler był najszybszy podczas 2. przejazdu. To dało mu awans z 29. na 14. miejsce. Dobrze spisali się też Gino Caviezel i Daniele Sette.

Po zawodach prowadzenie w klasyfikacji generalnej powiększył Marco Odermatt. W niedzielę alpejczycy zmierzą się w slalomie.