Alpejski PŚ w Val d’Isère. Kilde najlepszy na treningu, Francuzi w formie

Fot. Barbara Gindl/APA/vg.no

Val d’Isère jest gospodarzem pierwszych zawodów Pucharu Świata 2020/2021 w konkurencji szybkościowej. W pierwszym treningu przed zjazdem najszybszy okazał się Aleksander Aamodt Kilde.

Fot. Barbara Gindl/APA/vg.no

Norweg, który w poprzednim sezonie wywalczył Kryształową Kulę, dopiero w połowie grudnia rozpoczyna sezon Pucharu Świata. Trasę w Val d’Isère w czwartek przejechał w czasie 2:05,59. Na trzech kolejnych miejscach uplasowali się Francuzi – Nils Allègre (+0,76), Johan Clarey (+0,98) i Nicolas Raffort (+1,02).

W pojedynku współliderów klasyfikacji generalnej lepiej spisał się Marco Odermatt – ze stratą 1,88 s do Kildego zajął 17. miejsce, natomiast Alexis Pinturault był o 3,15 s wolniejszy od Norwega i sklasyfikowany został na 47. pozycji. Na odległych miejscach – w siódmej dziesiątce – znaleźli się zawodnicy z pierwszymi numerami startowymi: Carlo Janka, Christof Innerhofer i Matthieu Bailet.

Dopiero 20. czas treningu uzyskał zdobywca Małej Kryształowej Kuli w poprzednim sezonie, Beat Feuz. W trzeciej dziesiątce znalazł się Dominik Paris, wracający na trasy Pucharu Świata po kontuzji więzadła krzyżowego. Polacy w Val d’Isère nie startują.

W piątek odbędzie się kolejny trening. Rywalizacja o punkty w zjeździe zaplanowana jest na sobotę, natomiast w niedzielę rozegrany zostanie również pierwszy w tym sezonie supergigant.

PEŁNE WYNIKI

 

źródło: inf. własna