Alpejski PŚ w Val d’Isere: Jutro trzeci zjazd kobiet w sezonie (lista startowa)

fot. RaceOnTheEdge via Foter.com / CC BY-NC-SA

fot. RaceOnTheEdge via Foter.com / CC BY-NC-SA
fot. RaceOnTheEdge via Foter.com / CC BY-NC-SA

Można powiedzieć, że dzisiejsza kombinacja, w której rywalizowały panie w PŚ w Val d’Isere to niejako przedsmak jutrzejszego zjazdu, bowiem na tej samej trasie, na której dzisiaj zjeżdżały w pierwszej części kombinacji, jutro znów powalczą o pucharowe zwycięstwo i punkty, ale już ze świadomością, że będzie to jedyny przejazd.

Trzeba przyznać, że zjazd do kombinacji w wykonaniu Lary Gut bardzo odbiegał od tego co chyba sama zawodniczka mogła sobie wymarzyć. Nie zmienia to jednak tego, że Szwajcarka nadal jest jedną z pretendentek do wygranej, ale po tym co widzieliśmy już w tym sezonie nie użyłbym stwierdzenia, że jest faworytką główną. Do tej roli urosła już Ilka Štuhec. Jeszcze przed tym sezonem była to zawodniczka bez wybitnych osiągnięć, choć należąca oczywiście do grona bardzo dobrych specjalistek od konkurencji szybkościowych. Jednak wynikami z tego sezonu przebiła chyba wszelkie oczekiwania. Świetną robotę w tym sezonie wykonuje również Sofia Goggia. Włoszka jeździ często na granicy ryzyka i na razie jej się to opłaca. Jest już druga w klasyfikacji generalnej, a gdyby jutro wygrała to zostałaby liderką. Goggia w PŚ jeszcze nigdy nie wygrała, co więcej pierwsze miejsce na podium wywalczyła zaledwie 3 tygodnie temu w Killington. Po niemrawym początku sezonu w Lake Louise dobrą formę w treningu i dzisiejszym zjeździe do kombinacji zaprezentowała Cornelia Hütter.

Na treningach w Val d’Isere pierwsze miejsca zajmowały Lara Gut i Sofia Goggia. W obu próbach na wysokich miejscach były Ilka Stuhec, Kajsa Kling, Ramona Siebenhofer i Cornelia Hütter. Bardzo możliwe, że to właśnie wśród tych zawodniczek należy upatrywać jutrzejszej triumfatorki. Warto wspomnieć też, że dziś w zjeździe do kombinacji najlepsza była Laurenne Ross. Gdyby powtórzyła świetną jazdę, której świadkami mogliśmy być dzisiaj to również byłaby groźna.

Dobre wspomnienia sprzed roku z Val d’Isere ma Lara Gut, która wygrała tu zjazd i superkombinację. Drugie miejsce zajęła Fabienne Suter, a trzecie Larisa Yurkiw. Tych pań jednak jutro nie zobaczymy na trasie. Fabienne Suter wróci do ścigania dopiero w styczniu, a Larisa Yurkiw zakończyła karierę.

Lista startowa

Z numerem pierwszym na trasę O.K. pojedzie Tina Weirather. Numer 4. będzie miała Sofia Goggia, 5. Kajsa Kling, 6. Cornelia Hütter, 9. Lara Gut, 11. Laurenne Ross, 13. Ilka Štuhec, a 20. Ramona Siebenhofer. Zjazd rozpocznie się o godzinie 10:30 .

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.