Alpejski PŚ w Val d’Isere: Jutro pierwsza kombinacja kobiet (lista startowa)

fot. Steve Slaby / CC BY ND

fot. Steve Slaby / CC BY ND
fot. Steve Slaby / CC BY ND

Niedoceniana, marginalizowana – bo jak inaczej ją określić, gdy organizuje się w sezonie tylko troje zawodów alpejskiego PŚ w superkombinacji? Tak właśnie jest w PŚ kobiet, które jutro będą miały pierwszą z 3 okazji do powalczenia w superkombinacji. 

Choć superkombinacja jest trochę spychana na margines to punkty w niej zdobywane mogą mieć spore znaczenie w walce o dużą kryształową kulę. Dodatkowo trzeba przyznać, że jest dość trudna, bo niewiele jest zawodniczek, które z powodzeniem mogą rywalizować w tak różnych konkurencjach jak slalom i zjazd. Wystarczy popatrzeć na klasyfikację generalną, a tam widać trochę gorzej niż na dłoni, ale da się to dostrzec, że jedynie trzy alpejki w tym sezonie punktowały zarówno w zjeździe jak i w slalomie. Są to Lara Gut, Valérie Grenier i Mikaela Shiffrin. Dwie pierwsze mają punkty w każdej z czterech konkurencji (slalom, gigant, zjazd, super-G).

Rok temu w Val d’Isere panie również brały udział w superkombinacji w Val d’Isere. Zwyciężyła wtedy Lara Gut, druga była Lindsey Vonn (tym razem nieobecna), a trzecia Michaela Kirchgasser. Jak wspomniałem Lara Gut dobrze radzi sobie w każdej konkurencji (chociaż slalomy jeździ sporadycznie) co stawia ją w roli faworytki. Należy jednak pamiętać, że klasyfikację kombinacji w ubiegłym sezonie wygrała Wendy Holdener. Jej świetna forma slalomowa, którą ostatnio prezentuje może bardzo przyczynić się do dobrych wyników w superkombinacji w tym sezonie. Kirchgasser od lat należy do grona czołowych kombinatorek alpejskich, ale jeszcze nigdy w karierze nie wygrała zawodów w tej dyscyplinie. Dobrze na długich i krótkich nartach radzi sobie również Marie-Michele Gagnon. Kto wie czym zaskoczy nas w tym sezonie jeszcze Sofia Goggia? Dotąd osiągała świetne wyniki w slalomie gigancie, zjeździe i supergigancie. W slalomie jednak nie startowała, ale raczej nie przypuszczam, że poprawiła swoją jazdę w tej konkurencji na tyle, aby włączyć się do walki o zwycięstwo w kombinacji, zwłaszcza że nie dostała jeszcze szansy pokazania się w slalomie, mimo że Włoszki nadmiaru wybitnych slalomistek nie mają.

Lista startowa

Pierwszy przejazd rozpocznie się o godzinie 10:30. Będzie to zjazd o długości 2877 m, w którym jako pierwsza wystartuje Lara Gut. Po niej na trasie pojawią się kolejno Marusa Ferk, Marie-Michele Gagnon i Margot Baillet. Jako piąta pojedzie Wendy Holdener. Drugi przejazd zaplanowany jest na 14:00 i będzie to slalom na trasie O.K. Pierwsza trzydziestka po zjeździe pojedzie w odwróconej kolejności, a później pozostałe zawodniczki, które nie zmieściły się do czołowej 30.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.