Alpejski PŚ w Val d’Isere: Ilka Stuhec wygrała zjazd

Ilka Stuhec wygrała zjazd alpejskiego Pucharu Świata w Val d’Isere. Słowenka odniosła już czwarte zwycięstwo w tym sezonie, a trzecie w zjeździe.

Stuhec w Val ‘d’Isere zwyciężyła również wczoraj w kombinacji, ale po zjeździe była gorsza od Laurenne Ross i Cornelii Hütter. Dzisiaj słoweńska alpejka była już najlepsza. Z trzech zjazdów, które odbyły się w tym sezonie wygrała na razie wszystkie. Drugie miejsce zajęła Cornelia Hütter (+0,28 sek.), która dobrą formę sygnalizowała już na treningach i właśnie we wczorajszej kombinacji, w której była wysoko sklasyfikowana po zjeździe. Miejsce na podium bardzo upodobała sobie Sofia Goggia. Dziś Włoszka zajęła trzecie miejsce ze stratą 0,32 sek. do Stuhec. Goggia jest zawodniczką, która najwięcej razy stawała na podium w tym sezonie. Ma już na swoim koncie 6 występów, które kończyła w czołowej trójce, wciąż jest jednak bez wygranej. Dziś zdobyła ona 60 punktów do klasyfikacji generalnej i traci już tylko do Mikaeli Shiffrin, która prowadzi. Przejazdu nie ukończyła dziś Lara Gut, która rok temu Val d’Isere opuszczała z dwoma zwycięstwami. W tym roku nie zdobyła tu jeszcze żadnego punkty, bo również wczoraj nie została sklasyfikowana. Szansę będzie mieć jeszcze jutro w supergigancie. Za podium uplasowały się kolejno trzy koleżanki Sofii Goggii z reprezentacji. Na czwartym miejscu Nadia Fanchini (+0,42 sek.), na piątym Johanna Schnarf (+0,47 sek.), a na szóstym Elena Fanchini (+0,50 sek.). Siódma była Michelle Gisin, która wczoraj zajęła drugie miejsce w kombinacji. Szwajcarkę chyba uskrzydlił wczorajszy występ, bo jest ona raczej znana jako slalomistka. W zjeździe tak naprawdę wystąpiła pierwszy raz w PŚ, nie licząc zjazdów do kombinacji, dlatego siódme miejsce tej zawodniczki to bardzo duże zaskoczenie. Ósma była Tina Weirather, dziewiąta Christine Scheyer, a dziesiąta Ramona Siebenhofer.