Alpejski PŚ w Val d’Isere i Val Gardenie: Lara Gut i Matthias Mayer najlepsi na pierwszych treningach

fot. Méribel Tourisme / CC BY ND

fot. Méribel Tourisme / CC BY ND
fot. Méribel Tourisme / CC BY ND

W Val Gardenie i Val d’Isere zostały dziś przeprowadzone pierwsze treningi przed zawodami PŚ w zjeździe. W Val Gardenie najszybszy był mistrz olimpijski Matthias Mayer, a w Val d’Isere Lara Gut.

W treningu kobiet najlepsze czasy uzyskała Szwajcarka Lara Gut. Drugie miejsce zajęła dwukrotna zwyciężczyni zjazdów w tym sezonie – Ilka Stuhec. Gut przewagę nad Słowenką miała sporą, bo aż 1,03 sek. Trzecia była Ramona Siebenhofer z czasem gorszym o 1,22 sek. od Lary Gut. Wysoko sklasyfikowane były Sofia Goggia (4. miejsce, +1,27 sek.) i Kajsa Kling (5. miejsce, +1,74 sek.), które z dobrej strony pokazywały się w Lake Louise.

Pełne wyniki 1. treningu kobiet

Najszybszy alpejczykiem na dzisiejszym treningu mężczyzn w Val Gardena był Austriak Matthias Mayer. Wypredził on o 0,15 sek. Carlo Jankę i o 0,41 sek. Petera Filla. Jak widać różnice u mężczyzn były dużo mniejsze między najlepszym zawodnikiem a resztą stawki. Czwarte miejsce zajął Steven Nyman (+0,47 sek.), a piąte Christof Innerhofer (+0,58 sek.). Na dalszym miejscu znalazł się Kjetil Jansrud, który dwa razy wygrał zjazd w Val d’Isere. Norweg, który jest liderem klasyfikacji zjazdu był 12. (+1,60 sek.).

Pełne wyniki 1. treningu mężczyzn

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.