Alpejski PŚ w Val d’Isere: Drugie zwycięstwo Jansruda

fot. Skirenn i Trysil / CC BY

fot. Skirenn i Trysil  / CC BY
fot. Skirenn i Trysil / CC BY

Kjetil Jansrud odniósł drugie w tym sezonie zwycięstwo w Val d’Isere. Norweg po wczorajszym triumfie w supergigancie dziś okazał się ponownie najlepszy w zjeździe.

Tak jak wczoraj na podium znalazło się dwóch Norwegów i jeden Włoch. Sukces z wczoraj powtórzył Jansrud zdobywając kolejne 100 punktów. Jedno miejsce niżej niż w super-G uplasował się Aksel Lund Svindal (+0,33 sek.). Wczoraj był gorszy jedynie od Jansruda, a dziś wyprzedził go również Peter Fill (+0,26 sek.), który zastąpił na podium swojego rodaka Dominika Parisa. Kolejny bardzo dobry występ zaliczył Słoweniec Bostjan Kline. Dzisiejszy występ zakończył się dla niego kolejnym miejscem w czołowej piątce. W stosunku do wczorajszych zawodów poprawił się o jedną pozycję plasując się tuż za podium.

Niespodzianek takich jak wczoraj w zjeździe kobiet w Lake Louise nie było. Cała czołówka to zawodnicy po których moglibyśmy spodziewać się zwycięstwa. Piąty był Adrien Theaux, szósty Erik Guay. Ex aequo na siódmej pozycji znaleźli się Dominik Paris i mistrz świata Patrick Küng. Na dziewiątej pozycji sklasyfikowano Aleksandra Aamodta Kildego, a na dziesiątym Valentina Giraud Moine. Niezbyt udany dzień mieli Austriacy. Najlepszy z nich – mistrz olimpijski Matthias Mayer – znalazł się na 17. miejscu. Również Amerykanie zakończyli zawody bez spektakularnego wyniku. Na najlepszym miejscu był Steven Nyman, ale było to dopiero miejsce 15.

Pełne wyniki zjazdu

Dla Jansruda była to 15. wygrana w PŚ. Co ważniejsze, dała mu ona pozycję lidera PŚ wspólnie z Marcelem Hirscherem (obaj mają po 2 wygrane). Jednak Hirscher ma spore szanse, aby jutro zostawić Jansruda nieco w tyle, bowiem jutro w Val d’Isere odbędzie się slalom gigant.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.