Alpejski PŚ w Val d’Isere: Drugi trening zjazdu kobiet odwołany

fot. Steve Slaby / CC BY ND

fot. Steve Slaby / CC BY ND

W Val d’Isere nie odbył się dzis drugi trening zjazdu kobiet. Alpejki, które miały dziś trenować na trasie zjazdowej Orellier-Killy przed zawodami Pucharu Świata musiały znaleźć plan zastępczy na spędzenie tego dnia, gdyż dzisiejsze próby zostały odwołane z powodu silnego wiatru.

Silny wiatr zmusił organizatorów Pucharu Świata w Val d’Isere do odwołania drugiego treningu zjazdu kobiet. Panie odbyły jeden trening zjazdowy w czwartek, dlatego nie było potrzeby, aby przeprowadzać na siłę drugi trening w kiepskich warunkach, a takie dziś panowały na trasie O.K. Silny wiatr był dziś zbyt dużą przeszkodzą i postanowiono zrezygnować z treningu. Na jutro zaplanowane są zawody w zjeździe i prognozy pogody na ten dzień są całkiem optymistyczne. Nieco gorsze przewidywania pojawiają się odnośnie niedzielnej kombinacji alpejskie. Zapowiadane są bowiem opady śniegu (pomiędzy 40 a 60 cm.

Sobotni zjazd ma rozpocząć się o godzinie 10:30. Z kolei pierwszy przejazd (supergigant) kombinacji w niedzielę zaplanowany jest na godzinę 11:00, a drugi (slalom) na 14:00.

Źródło: własne/france24.com

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.