Alpejski PŚ w Val d’Isere: Dobre zakończenie weekendu dla Lary Gut

fot: RaceOnTheEdge / CC BY-NC-SA
fot: RaceOnTheEdge / CC BY-NC-SA

Po dwóch dniach niepowodzeń Lara Gut w końcu miała w Val d’Isere powody do uśmiechu. Szwajcarka wygrała zawody w supergigancie zbliżyła się na niewielką odległość punktową do Mikaeli Shiffrin w klasyfikacji generalnej. 

Niewiele zawodniczek było dziś w stanie utrzymać tempo Lary Gut na całej trasie. Szwajcarska alpejka bardzo dużo zyskała nad rywalkami przede wszystkim na końcowym odcinku trasy. Jedynie w początkowej części było kilka narciarek, które jechały z przewagą nad Gut. Jedyną zawodniczką, która była blisko pokonania Lary była Tina Weirather. Reprezentantka Liechtensteinu w supergigancie w Lake Louise była druga za Larą Gut i powtórzyło się to również w Val d’Isere. Weirather straciła do zwyciężczyni 0,13 sek. Kolejne zawodniczki miały już dużo większe straty. Elena Curtoni, która zajęła trzecie miejsce przyjechała na metę z czasem gorszym o 1,21 sek. od Gut. Niewielka różnica czasowa (0,03 sek.) była między Curtoni a jej rodaczką Nadią Fanchini, która była czwarta. Piąte miejsce zajęła Tessa Worley, szóste Stephanie Venier, siódme Ilka Štuhec, a ósme Joana Hählen.

Dziś szansę na objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej miały Ilka Štuhec i Sofia Goggia. Jednym z warunków dla Stuhec było zajęcie miejsca na podium, co niestety dla Słowenki się nie udało. Sofia Goggia miała teoretycznie łatwiejsze zadanie, bo jej wystarczyłoby miejsce w czołowej ósemce. Goggia, która znana jest z odważnej, ryzykownej jazdy jechała bardzo dobrze i szybko mając na trzecim pomiarze czasu najlepszy wynik. Później jednak nie zmieściła się w jedną z bramek i nie ukończyła przejazdu zaprzepaszczając okazję osiągnięcia świetnego rezultatu i być może nawet pokonania Lary Gut. Oprócz Goggii z trasy wypadły m.in. Cornelia Hütter i Viktoria Rebensburg. Słaby przejazd wykonała Kajsa Kling, która dobrze czuła się w Lake Louise, ale z Val d’Isere nie wywiezie już tak wielu punktów jak z Kanady. W kombinacji i zjeździe plasowała się pod koniec drugiej dziesiątki, a dziś była poza pierwszą trzydziestką. Z dobrej strony pokazała się Marta Bassino, znana raczej jako świetna gigancistka. Dziś jadąc z 53 numerem startowym zajęła ona 14. miejsce.

Repreentantka Polski Maryna Gąsienica-Daniel nie sprawiła niespodzianki. Na trzecim punkcie pomiaru czasu miała już prawie 3 sekundy straty, a do kolejnego już nie dojechała i nie ukończyła swojego przejazdu.

Pełne wyniki super-G

Słabsze występy swoich rywalek wykorzystała Lara Gut i odzyskała drugie miejsce w łącznej klasyfikacji wyprzedzając Goggię i Štuhec. Szwajcarka ma teraz tylko 5 punktów straty do Shiffrin. Najbliższe zawody to slalom gigant w Courchevel, a jest to konkurencja, w której mocne są i Shiffrin i Gut.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.