Alpejski PŚ w Val d’Isere: Czy Tina Weirather utrzyma pozycję liderki w supergigancie?

fot. Guillaume Ancelet / guigui_sk8_74 via flickr.com

fot. Guillaume Ancelet / guigui_sk8_74 via flickr.com

Ze względu na obfite opady śniegu w Val d’Isere odwołano sobotni zjazd. W zamian rozegrany zostanie supergigant. Na starcie jutrzejszych zawodów pojawi się 61 narciarek. Początek rywalizacji o godz. 10:30.

Pogoda w Val d’Isere, podobnie jak w Sankt Moritz nie rozpieszcza. W czwartek i piątek miały odbyć się treningi zjazdu, które ze względu na niekorzystne warunki pogodowe odwołano. Organizatorzy początkowo zjazd przenieśli na niedzielę, jednak ostatecznie postanowili go anulować, a w zamian rozegrać supergigant, który nie odbył się w Sankt Moritz.

W ubiegłym sezonie na trasie Oreiller-Killy królowała Ilka Štuhec, która zwyciężyła w dwóch z trzech rozgrywanych konkurencji w Val d’Isere. W kombinacji alpejskiej wraz ze Štuhec na podium stanęły Michelle Gisin oraz Sofia Goggia, w zjeździe natomiast podium uzupełniły Cornelia Hütter oraz ponownie Sofia Goggia. Trzeci dzień zawodów przyniósł rywalizację w supergigancie oraz triumf Lary Gut. Drugie miejsce zajęła Tina Weirather, a trzecia była Elena Curtoni.

Na czele klasyfikacji supergiganta jest Tina Weirather, która w tym sezonie już trzy razy plasowała się na podium zawodów Pucharu Świata. Drugie miejsce zajmuje niespodziewana zwyciężczyni z Sankt Moritz – Jasmine Flury. Na trzeciej pozycji plasuje się Michelle Gisin.

Liderka tejże klasyfikacji z pewnością powinna należeć do głównych faworytek zarówno jutrzejszych, jak i niedzielnych zawodów. Do groźnych rywalek zaliczyć można również reprezentantki Szwajcarii Michelle Gisin i Larę Gut, które uplasowały się na drugich miejscach podczas ostatnich supergigantów tego sezonu (Gut w Lake Louise, Gisin w Sankt Moritz) oraz Austriaczki – Cornelię Hütter, Nicole Schmidhofer i Stephanie Venier. W klasyfikacji jutrzejszych zawodów zaskoczyć może również Viktoria Rebensburg, która w tym sezonie prezentuje równą formę. Z pewnością na bardzo dobry start swojej ulubienicy liczą kibice Lindsey Vonn, która podczas ostatniego supergiganta rozgrywanego w Sankt Moritz uplasowała się na 24. pozycji. Amerykanka pomimo swojej ostatniej, dość słabej dyspozycji, wciąż zaliczana jest do zawodniczek, które mogą namieszać w czołówce. W sobotnim supergigancie nie weźmie udziału liderka PŚ, Mikaela Shiffrin.

Sobotni supergigant rozpocznie się o godz. 10:30. Jako pierwsza na trasę wyruszy Cornelia Hütter. W zawodach nie wystartuje żadna z reprezentantek Polski.

Pełna lista startowa

Program zawodów i transmisji TV

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.