Alpejski PŚ w Val d’Isere: Czy Kristoffersen powstrzyma Hirschera w slalomie? (lista startowa)

fot. The Pingus / CC BY NC ND

fot. The Pingus / CC BY NC ND
fot. The Pingus / CC BY NC ND

Jutro w Val d’Isere piąty dzień rywalizacji mężczyzn w alpejskim PŚ, a drugi w ten weekend. Po drugie zwycięstwo w slalomie w PŚ 2016/2017 będzie chciał pojechać Marcel Hirscher, który w gigancie na razie jest ciągle drugi.

Hirscher, chociaż jest narciarzem wybitnym, to ma jednak godnych podziwu rywali. W gigancie jest to przede wszystkim Alexis Pinturault, który już dwukrotnie w tym sezonie pokrzyżował szyki Austriakowi. W pierwszym slalomie sezonu, który miał miejsce w Levi Hirscher zwyciężył bardzo pewnie. Tak naprawdę w Levi zabrakło dla Hirschera równorzędnego rywala, który mógłby pokonać wysoko ustawioną przez austriackiego mistrza poprzeczkę. Należy jednak pamiętać, że nie było tam skonfliktowanego z krajową federacją Henrika Kristoffersena, który był przecież najlepszym slalomistą poprzedniego sezonu, zdobywcą małej kryształowej kuli za tę konkurencję. Dziś Kristoffersen stanął na podium w Val d’Isere, a gigant nie jest jego ulubioną dyscypliną alpejską. Norweg zawsze radził sobie zdecydowanie lepiej w slalomie. Osobiście wciąż wierzę w możliwości drugiego z Austriaków – Marca Schwarza. Jest to zawodnik bardzo utalentowany, ale jeszcze dość nieobliczalny. W Levi wypadł z trasy w drugim przejeździe. Ponownie groźny powinien być Felix Neureuther, który dziś zajął czwarte miejsce, a czwarty był także w slalomie w Levi.

W Val d’Isere na trasie Face de Bellevarde ścigano się w slalomie również rok temu. Wygrał wtedy Henrik Kristoffersen przed Hirscherem i Neureutherem.Wcześniej w 2013 roku zwyciężył Mario Matt, w 2012 Alexis Pinturault, a w 2010 Marcel Hirscher.

Pełna lista startowa

Pierwszy przejazd rozpocznie się od startu Włocha Stefano Grossa. Po nim pojedzie Henrik Kristoffersen, następnie Felix Neureuther, Marco Schwarz, Aleksander Choroszyłow i Marcel Hirscher. Nieco później pojawią się zawodnicy, którzy w Levi sprawili małe niespodzianki plasując się w czołówce. Manuel Feller pojedzie z numuerem 18., Michael Matt z 20., a Dave Ryding z 21.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.