Alpejski PŚ w Val d’Isere: Czy Hirscher znów stanie na najwyższym stopniu podium giganta? (lista startowa)

fot. Steve Slaby / CC BY ND

fot. Steve Slaby / CC BY ND

Alpejski Puchar Świata mężczyzn powraca do Europy i już jutro czekają nas zmagania w slalomie gigancie we francuskim Val d’Isere.

Zeszłotygodniowy gigant padł łupem Marcela Hirschera, który wyprzedził drugiego Henrika Kristoffersena o blisko sekundę. Austriak wydaje się być faworytem zawodów, ale nie należy zapominać, że 28-latek dopiero wraca do formy po odniesionej kontuzji. Z pewnością będziemy świadkami niesamowitej walki pomiędzy nim i młodym Norwegiem, ale nie należy zapominać o takich nazwiskach jak: Pinturault, Ligety czy Luitz.

Sobotni Puchar Świata rozpocznie Szwed Matts Olsson, po nim na starcie staną Kristoffersen i Hirscher. W zawodach zobaczymy 70 alpejczyków z 24 krajów, ale niestety do wyścigu nie został zgłoszony żaden reprezentant Polski. Jutro we francuskim kurorcie spodziewane są opady śniegu, dlatego czeka nas rywalizacja w prawdziwie zimowej scenerii.

Pierwszy przejazd rozpocznie się o 9.30, natomiast drugi o 12.30.

Lista startowa

 

Źródło: informacja własna

1 thought on “Alpejski PŚ w Val d’Isere: Czy Hirscher znów stanie na najwyższym stopniu podium giganta? (lista startowa)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.