Alpejski PŚ w Val d’Isere. Alpejki znów przegrały z pogodą. Zjazd ostatecznie odwołany

fot. eduards b / CC BY ND

fot. eduards b / CC BY ND

Organizatorzy zawodów alpejskiego Pucharu Świata w Val d’Isere nie mieli w ten weekend szczęścia. Przez trudne warunki pogodowe odwołano wszystkie zaplanowane konkurencje pań.

Niestety, sprawdził się najgorszy scenariusz na ten weekend. Po anulowaniu wczorajszego zjazdu kobiet w Val d’Isere, niedzielny również został anulowany. Przyczyną tej decyzji była niesprzyjająca pogoda, a konkretniej śnieżyca, która wciąż przechodzi nad stokiem. Organizatorzy mimo wszelkich starań nie dali rady przygotować trasy, by można było na niej sprawiedliwie i bezpiecznie rywalizować.

– Dziękujemy organizatorom za to, że walczyli dniami i nocami, aby te zawody rozegrać. Niestety, nie zrobimy nic wbrew pogodzie – napisano na twitterowym koncie alpejskiego Pucharu Świata. Pogoda w Val d’Isere płatała figle od samego początku. W tygodniu rozegrano tylko jeden trening zjazdu. Przez odwołane sobotnie zmagania zmieniono także plan na niedzielę. Zamiast kombinacji alpejskiej miał odbyć się zjazd. Nic jednak nie doszło do skutku.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.