Alpejski PŚ w Val di Fassa. Vikhoff Lie z najlepszym czasem w pierwszym treningu zjazdu

fot. skiforbundet.no

Kajsa Vikhoff Lie wygrała pierwszy trening zjazdu przed zawodami Pucharu Świata w Val di Fassa. Drugie miejsce zajęła Breezy Johnson, która do Norweżki straciła 0,41 sek. Podium uzupełniła Lara Gut – Behrami. Szwajcarka uzyskała czas gorszy o 0,46 sek.

fot. skiforbundet.no

Zawody w Val di Fassa będą pierwszymi rozegranymi w ramach Pucharu Świata po zakończonym w niedzielę czempionacie globu. Dzisiejszy trening był przygotowaniem do 2 zjazdów zaplanowanych na piątek i sobotę. W treningu wzięło udział 59 zawodniczek. Nie przystąpiła do niego nasza reprezentantka, Maryna Gąsienica – Daniel.

Najlepiej poradziła sobie Kajsa Vickhoff Lie. Norweżka o 0,41 sek. wyprzedziła Breezy Johnson. Amerykanka pod nieobecność Sofii Goggi jest najwyżej klasyfikowana w tej specjalności. Trzecie miejsce ze stratą 0,46 sek. zajęła gwiazda tegorocznych mistrzostw świata, Lara Gut – Behrami. Czwarta pozycja przypadła reprezentantce gospodarzy, Nadii Delago. Czołową piątkę zamknęła Miriam Puchner. Na 36 lokacie trening ukończyła liderka klasyfikacji generalnej, Petra Vlhova. Dopiero 14 miejsce zajęła srebrna medalistka z Cortiny, Kira Weidle. Można jednak przewidywać, że podczas zawodów wmiesza się do walki o podium.

Konkurencje szybkościowe we Włoszech mają zastąpić Puchar Świata w Chinach oraz jeden zjazd, którego nie udało się rozegrać w Garmish – Partenkirchen. Na czwartek zaplanowano kolejny trening.

PEŁNE WYNIKI

Źródło: informacja własna