Alpejski PŚ w Val di Fassa. Schneeberger i Lie poważnie kontuzjowane

fot. Stefan Brending via Wikimedia Commons / CC BY SA

Potwierdziły się obawy po zawodach w Val di Fassa. Po fatalnych upadkach Norweżka Austriaczka Rosina Schneeberger i Kajsa Vickhoff Lie z Norwegii mają sezon z głowy. Obydwie zawodniczki doznały złamania nogi.

fot. Stefan Brending via Wikimedia Commons / CC BY SA

O fatalnych dla obydwu zawodniczkach zawodach w Val di Fassa pisaliśmy w tym miejscu. Upadki wyglądały bardzo źle i raczej nikt nie spodziewał się dobrych wiadomości. Na te złe niestety długo nie trzeba było czekać. Jak podaje portal time24 obydwie zawodniczki doznały złamania nogi. Lie dołączyła do grona kontuzjowanych reprezentantów i reprezentantek swojego kraju. Według doniesień medialnych złamała kość piszczelową i strzałkową. Zdarzenie z jej udziałem wyglądało naprawdę dramatycznie, a jej krzyk po nim mógł zmrozić krew w żyłach.

Rosina Schneeberger upadła w sposób na pierwszy rzut oka mniej groźny. Niestety długo nie podnosiła się z trasy i długo czekała na helikopter, który przecież do szpitala w Trydencie musiał przetransportować Norweżkę. Już wtedy było bardzo prawdopodobne, że również z jej nogą stało się coś złego. Austriaczka złamała prawdopodobnie kość goleniową. To kolejna poważna kontuzja w karierze pechowej zawodniczki. Nam pozostaje życzyć obu alpejkom szybkiego powrotu do zdrowia i na trasy.

źródło: time24.news