Alpejski PŚ w Val di Fassa. Lara Gut nową liderką PŚ po zwycięstwie w zjeździe

Lara Gut, po bardzo udanych dla siebie mistrzostwach świata, kontynuuje dobrą passę także w Pucharze Świata. Szwajcarka wygrała dziś pierwsze zawody w zjeździe w Val di Fassa, dzięki czemu została nową liderką klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajęła Ramona Siebenhofer, a trzecie Corinne Suter. 

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Trasa zjazdowa La Volata w San Pellegrino w ośrodku narciarskim Val di Fassa, jest miejscem zmagań alpejek w pierwszych zawodach Pucharu Świata po zakończonych w ubiegłą niedzielę Mistrzostwach Świata w narciarstwie alpejskim w Cortinie d’Ampezzo. Lara Gut, po zdobyciu trzech medali miustrzostw, dwóch brązowych i jednego złotego, nie przestaje zachwycać. Dziś Szwajcarka zwyciężyła w pierwszym z dwóch zjazdów, które były zaplanowane w Val di Fassa. Zawody te odbywają się w zastępstwie za odwołaną próbę przedolimpijską, która nie doszła do skutku w Chinach, a jeden ze zjazdów to zawody przeniesione z Garmisch-Partenkirchen. Zwycięstwo Gut-Behrami było jednak nieznaczne, gdyż drugą zawodniczkę, Ramonę Siebenhofer, pokonała ona o zaledwie 0,02 sek. Na trzecim miejscu uplasowała się aktualna mistrzyni świata w zjeździe, Corinne Suter (+0,026 sek.).

Na pozycji czwartej sklasyfikowana została Kira Weidle, która również miała udane mistrzostwa świata ukoronowane srebrnym medalem za zjazd. Niemka między mistrzostwami świata, a dzisiejszymi zawodami, zdążyła także zostać mistrzynią Niemiec w zjeździe i supergigancie. Po świetnych występach na treningach, nieco gorzej w zawodach spisała się Breezy Johnson, która znalazła się ostatecznie na piątej lokacie. Szósta Kajsa Vickhoff-Lie, siódma Marie-Michelle Gagnon, ósma Laura Pirovano, a wspólnie na dziewiątym miejscu zawody zakończyły Michelle Gisin i Petra Vlhova.

Pełne wyniki zjazdu

Petra Vlhova, choć dzisiejszy występ może zaliczyć do całkiem niezłych, straciła dziś prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dzieki wygranej, wyprzedziła ją Lara Gut-Behrami, która ma teraz 29 punktow przewagi nad Słowaczką. Trzecia jest Michelle Gisin, która również nie traci szans na dużą Kryształową Kulę. Gisin do Gut-Behrami traci jednak dużo więcej niż Vlhova, bo aż 211 punktów.

Źródło: własne