Alpejski PŚ w Val di Fassa. Breezy Johnson najlepsza na drugim treningu zjazdu

fot. Stefan Brending via Wikimedia Commons / CC BY SA

Po nieco ponad dwóch tygodniach przerwy spowodowanej rozgrywaniem Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim w Cortinie d’Ampezzo, zawodniczki wracają do rywalizacji o kryształową kulę w Pucharze Świata. Najbliższe zawody kobiet gościć będzie włoski ośrodek narciarski Val di Fassa. Dziś odbył się tam drugi już trening zjazdu, w którym najlepsza była Breezy Johnson.

fot. Stefan Brending via Wikimedia Commons / CC BY SA

Walka w alpejskim Pucharze Świata kobiet w zjeździe wydawała się być niemal rozstrzygnięta, w związku z dużą przewagę uzyskaną do tej pory przez Sofię Goggię. Włoszka jednak nie będzie już startować w tym sezonie z powodu kontuzji, co daje jeszcze szanse innym zawodniczkom na odronienie straty. Nie będzie to jednak łatwe, bo do końca sezonu pozostały już tylko trzy zjazdy, w tym dwa w Val di Fassa, a konkretnie w miejscowości San Pellegrino na trasie La Volata.

Wczoraj w San Pellegrino odbył się pierwszy trening, w którym najlepszy wynik uzyskała Kajsa Vickhoff Lie. Dziś z najlepszym czasem na mecie zameldowała się Breezy Johnson. To właśnie Amerykanka ma największe szanse na odrobienie strat do Goggii, które wynoszą aktualnie 195 punktów. Drugie miejsce zajęła Ramona Siebenhofer, która trasę zjazdową pokonała w czasie 1:25,00 co było wynikiem gorszym o 0,23 sek. od Johsnon. Trzecia była dziś Kanadyjka Marie-Michele Gagnon (+0,26 sek.), czwarta świeżo upieczona wicemistrzyni świata Kira Weidle (+0,46 sek.), piąta Mirjam Puchner (+0,59 sek.), a szósta Lara Gut-Behrami (+0,74 sek.), która walczy o dużą Kryształową Kulę. Tym razem dopiero siódme miejsce przypadło Kajsie Vickhoff Lie, a ósme najlepszej z reprezentantek gospodarzy, Federice Brignone.

Pełne wyniki 2. treningu zjazdu

Zawody zjazdowe w Val di Fassa będą mieć miejsce w piątek i sobotę. Na niedzielę zaplanowany jest supergigant, w którym powinniśmy zobaczyć Marynę Gąsienicę-Daniel.

Źródło: własne