Alpejski PŚ w Sztokholmie: Wygrana Shiffrin i Strassera w City Event

Fot. rom@nski photo

fot. rom@nski photo / CC BY
fot. rom@nski photo / CC BY

W Sztokholmie odbyły się dziś wieczorne zawody City Event w slalomie równoległym w ramach alpejskiego PŚ. Przez serię pojedynków zwycięsko przeszli Mikaela Shiffrin i Linus Strasser, którzy triumfowali również w wyścigach finałowych.

Shifrin rozpoczęła zmagania dość niepewnie. W pierwszym wyścigu miała spore problemy, ale jeszcze większe tarapaty jej konkurentki Adeline Baud-Mugnier sprawiły, że udało jej się pokonać Francuzkę i później awansować do ćwierćfinału. W kolejnych fazach Shiffrin rozprawiła się z Marie-Michele Gagnon, Fridą Hansdotter w półfinale, a w finale z Veroniką Velez-Zuzulovą, która po drodze do finału musiała wygrać rywalizację z Denise Feierabend, Petrą Vlhovą i Niną Løseth. W małym finale, w walce o trzecie miejsce spotkały się Szwedka Hansdotter i Norweżka Løseth. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszła Løseth ku rozczarowaniu miejscowych kibiców. Już w 1/8 z dalszych zmagań odpadła zwyciężczyni zawodów sprzed roku – Wendy Holdener, która została wyeliminowana przez swoją rodaczkę Mellanie Meillard.

Wyniki zawodów kobiet

Dużą niespodziankę, porównywalną ze zwycięstwem Cypriena Sarrazina w gigancie równoległym w Alta Badia sprawił Niemiec Linus Strasser, który wystąpił w Sztokholmie tylko dlatego, że z udziału zrezygnował jego kolega z reprezentacji, poobijany Felix Neureuther. Strasser nie był faworytem żadne z pojedynków, a wygrywał kolejno z Henrikiem Kristoffersenem, Stefano Grossem, Matthiasem Harginem i w finale z Alexisem Pinturaultem. Było to pierwsze zwycięstwo Strassera w zawodach PŚ. Do tej pory najwyżej był sklasyfikowany na 5. miejscu w Schladming dwa lata temu, a w tym sezonie jego najlepszym rezultatem było 10. miejsce w Adelboden. Pinturault rywalizował dziś z Michaelem Mattem, Aleksandrem Kilde, Davem Rydingiem. Z tymi zawodnikami wygrał, ale w finale musiał uznać wyższość Strassera, który pokonał go o 0,04 sek. O trzecie miejsce rywalizowali Matthias Hargin i Dave Ryding. Po Harginie było widać ogromną wolę walki, determinację. Agresywny styl jazdy podczas której taranował bramki opłacił się i dał mu dziś trzecie miejsce. Ryding tym razem nie znalazł się w czołowej trójce. Wielu punktów nie zdobyli dziś trzej czołowi zawodnicy klasyfikacji slalomu. Marcel Hirscher, Henrik Kristoffersen i Manfred Moelgg pożegnali się z zawodami w pierwszej rundzie.

Wyniki zawodów mężczyzn

City Event w Sztokholmie to ostatnie zawody przed Mistrzostwami Świata, które rozpoczną się już za tydzień w Sankt Moritz.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.