Alpejski PŚ w Sztokholmie: Shiffrin i Zenhäusern wygrywają slalom miejski

fot. Are2019.com

fot. Are2019.com

Ledwie dwa dni po zakończeniu mistrzostw świata, najlepsi slalomiści świata stanęli na starcie zawodów Pucharu Świata. Dziś w Sztokholmie podczas miejskich zawodów slalomu równoległego triumfowali Mikaela Shiffrin oraz Ramon Zenhäusern.

Mikaela Shiffrin wygrała ósmy slalomowy start w tym sezonie. Amerykanka triumfowała dzisiaj podczas slalomu równoległego rozgrywanego w Sztokholmie. W finale miała jednak godną rywalkę, które w pierwszym przejeździe straciła do niej tylko 0,01 sek. Mowa o Christinie Geiger, która osiągnęła dzisiaj życiowy rezultat. W drugiej rundzie dzisiejszego finału straciła już 0,27 sek. do Shiffrin. ale cieszyła się z drugiego podium w karierze. Niemka na “pudło” wróciła po ponad ośmiu latach przerwy. W walce o trzecie miejsce zmierzyły się reprezentantki gospodarzy. Mistrzyni olimpijska Frida Hansdotter nie dała jednak rady świetnej tej zimy Annie Swenn Larsson. Dopiero ósme miejsce zajęła dzisiaj Petra Vlhova, co oznacza, że Mikaela Shiffrin może być już pewna wywalczenia małej kryształowej kuli za slalom.

Pełne wyniki

W rywalizacji mężczyzn spore nadzieje na dobre pożegnanie z karierą miał Andre Myhrer. Po nieudanych mistrzostwach świata Szwed chciał wygrać przed własną publicznością. Był tego bliski, bo udało mu się awansować do finału. Tam jednak trafił na specjalistę od slalomu równoległego. I tak właśnie Ramon Zenhäusern cieszył się z wiktorii, bowiem faworyt gospodarzy w obu wyścigach finału nie ukończył przejazdu. O trzecie miejsce walczyli Daniel Yule oraz brązowy medalista MŚ w slalomie Marco Schwarz. Austriak w tym pojedynku okazał się lepszy, a Szwajcar musiał zadowolić się czwartą lokatą. Lider slalomowej klasyfikacji i mistrz świata Marcel Hirscher zajął ósmą lokatę. Jeden z najlepszych alpejczyków ostatnich lat został wyeliminowany w ćwierćfinale przez Zenhäuserna.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.