Alpejski PŚ w Sztokholmie: Już jutro miejskie zawody (lista startowa)

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

Kibice narciarstwa alpejskiego jeszcze na dobrą sprawę nie odpoczęli, po emocjach towarzyszących zakończonym w niedzielę mistrzostwom świata w Åre, a już jutro kolejną dawkę emocji dostarczy im rywalizacja w miejskich zawodach w stolicy Szwecji – Sztokholmie.

Czwarty rok z rzędu miasto Wazów i Bernadotte’ów gościć będzie alpejczyków. Faworytami w bardzo efektownej odmianie slalomu równoległego będą tradycyjnie Marcel Hirscher i Mikaela Shiffrin, którzy wygrywali tu raz – Austriak w 2016, Amerykanka w 2017. Austriak jednak zadziwiająco często nie najlepiej wypada w tego typu rywalizacji, więc kto wie, czy może sukces sprzed roku powtórzy wściekły po porażce podczas MŚ Ramon Zenhaeusern? Wśród pań sytuacja wydaje się być bardziej pewna, choć Petra Vlhova w noworocznych zawodach w Oslo pokazała, że potrafi w tego typu rywalizacji wygrać z wielką Amerykanką. Do walki na pewno włączy się też Wendy Holdener, która tu odniosła jedno ze swoich trzech pucharowych zwycięstw (pozostałe dwa zanotowała w swej popisowej konkurencji tj. kombinacji). Jedno jest pewne – sukcesu sprzed roku nie powtórzy Nina Haver-Loeseth, która ciągle walczy z kontuzją.

Początek rywalizacji o godzinie 17:30. Na starcie zjawi się 16 zawodniczek i tyleż zawodników. Do startu nie został zaproszony żaden zawodnik, ani zawodniczka z Polski.

LISTA STARTOWA MĘŻCZYZN

LISTA STARTOWA KOBIET

źródło: własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.