Alpejski PŚ w St. Moritz: Szwajcaria górą w zawodach drużynowych

Photo credit: Méribel Tourisme via Foter.com / CC BY-NC-ND
Photo credit: Méribel Tourisme via Foter.com / CC BY-NC-ND

Podczas finałów alpejskiego Pucharu Świata 2015/2016 w Sankt Moritz (Szwajcaria) przewidziane były również zawody drużyn mieszanych. Ta konkurencja odbyła się w piątek i wystartowało w niej wyjątkowo nie osiem, ale 11 najlepszych reprezentacji. Końcowe zwycięstwo odniosła drużyna gospodarzy.

W pierwszej rundzie Szwajcaria wygrała z Kanadą, Stany Zjednoczone z Czechami, a Niemcy ze Słowenią. Austria, Szwecja, Norwegia, Francja i Włochy rozpoczęły swoje występy dopiero od ćwierćfinałów.

W ćwierćfinałach odbyły się pojedynki Austrii ze Szwecją, Norwegii ze Szwajcarią, Francji ze Stanami Zjednoczonymi oraz Niemiec z Włochami. Zwycięsko do następnego etapu przeszły drużyna szwedzka, francuska (obie drużyny z wygraną 3:1), Szwajcaria i Niemcy (2:2 i wygrana z lepszym czasem).

W półfinałach zmierzyli się ze sobą Szwedzi oraz Szwajcarzy, a w drugim starciu rywalizowali Francuzi i Niemcy. W obu przypadkach bilans zwycięskich przejazdów do przegranych wyniósł 2:2. Lepszy czas uzyskały jednak reprezentacje Szwajcarii (+0.07 s) i Niemiec (+0.29 s) i to one awansowały do wielkiego finału, w którym stawką było zwycięstwo w zawodach. Natomiast Francji i Szwecji pozostało walczyć w małym finale o trzecie miejsce.

Wielki finał był kolejnym wyrównanym pojedynkiem, który zakończył się wynikiem 2:2. W przypadku remisu o zwycięstwie decyduje kombinowany czas najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika z drużyny. Tutaj o 0.04 s lepsi okazali się  Szwajcarzy (Wendy Holdener, Daniel Yule, Michele Gisin, Reto Schmidiger). Niemcy (Katrin Hirtl-Stanggassinger, Stefan Luitz, Lena Duerr and Dominik Stehle) musieli zadowolić się drugim miejscem. W małym finale Szwedzi pokonali Francję 3:1 i zakończyli zawody na trzecim miejscu.

Wyniki zawodów drużynowych

Podczas piątkowego wydarzenia zostały wręczone również małe Kryształowe Kule za superkombinację, ponieważ ta konkurencja w Sankt Moritz nie jest przeprowadzana i zakończyła się wcześniej. Swoje trofea odebrali Wendy Holdener i Alexis Pinturault.

W sobotę panie będą konkurować w slalomie, a panowie w gigancie, a na koniec sezonu w niedzielę odbędzie się slalom gigant kobiet i slalom mężczyzn.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.